Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

YÜZÜK ÖRNEĞİ – HALKALI ÖRNEK – YELEK ÖRGÜ MODELLERİ

Merhaba hanımlar, sizlere harika bir yelek örneği olan yüzük örgü modelini göstermeye çalışacağım. Diğer bir adı ise halkalı örnek olarak bilinmektedir.

İp nako zincirli ip Şiş 4 no Molimize yapacağınız modele göre ilmek sayısı atarak başlayalım . ilk ön ve arka sıradan haroşa örgüyle devam edelim. ilk ilmeği boş ve en son ilmeğide düz örgü yapalım kenarlar düzgün durması için.

yüzük örgü modeli
yüzük örgü modeli

Haroşa yapımından sonra ipi işaret parmağımıza dolarak ilk ilmekle tutturalım arada haroşa örgü ye devam daha sonra tekrar işaret parmağımızı ipin üzerine koyarak ipi saralım sardığımız ipleri boşa bırakıp sıradakı ilmeği haroşa olarak örelim. Arada yine haroşaya devam edelim. Altı sıradan sonra parmağımaza dolayıp bıraktığımız ipleri aynı hizada olmasına dikkat ederek tutturalım.

Yapmak istediğiniz kadar ip dolama işlemini yapalım. Daha sonra haraşo örerek aynı hizada olmasına dikkat edelim ve ipleri tutturalım. Yanların mutlaka haroşa olmasına dikkat edlim. Bu şekilde modelimize devam edelim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ