19.07.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Tığ İşi Örgü İle Yıldızlı Kare Motif Yapımı Çok Pratik

Merhaba örgüden vazgeçemeyen yetenekli bayanlar. Yıldızlı kare motif yapımı örgü ile yazım tam sizlere uygun. Örgü kare motif yapımı ya da Tığ ile motif yapımı örneklerini inceleyebilir, onlardan ilham alarak kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Kare motif kullanarak farklı yerlerde kullanacağınız ürünler yapabilirsiniz. Yıldızlı kare motiflerinizi ister hepsi aynı renkte isterseniz farklı renklerde hazırlayınız. Daha sonra bu yıldızlı kare motiflerinizi birbiri ile birleştirerek üçgen, kare, dikdörtgen şekillerini yapabilirsiniz. Boyutları sizlerin isteğine kalmış. Kare motifleri birleştirerek üçgen şeklini verdiğinizde bunu bir şal olarak kullanabilirsiniz.örgü kare motif

Uçlarına püsküller ekleyerek farklı bir hava katabilirsiniz. Kare motifleri birleştirerek dikdörtgen şekli verdiğinizde yatak örtüsü, altına astar dikerek bir battaniye ya da koltuğunuzun üzerine atabilirsiniz. Kare şeklini verdiğinizde masanızın üzerine masa örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Sizlerin tasarımları ile farklı şekillerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yıldızlı kare motiflerini birbirine ekleyerek bir yelek bile yapabilirsiniz.

Yeleğinizin çevresine tığ işi yapabilirsiniz. Kare motiflerinizi farklı boyutlarda hazırlayarak masanızda ya da mutfağınızda bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. Eskiden annelerimizin çeyizlerinde bu örgü kare motifleri ile yapılmış mutfaklarda kullanılan tutacaklar bulunurdu eminim sizlerde görmüşsünüzdür.

Sizlerin yaratıcılığı ile farklı zevklerde ve renklerde modeller çıkacağına eminim. Hazırladığınız bu el emeği ürünleri satabilir kendinize gelir elde edebilirsiniz. Hazır ürünlerden farklı, uzun süre rahatlıkla kullanılabilen el emeği göz nuru ürünlerinizi almak isteyen çok kişi çıkacaktır. Yeni tasarımlar ile bol siparişle günler dilerim.

Tığ işi örgü ile kare motif yapımı

Videolu anlatımla tığ işi yıldızlı kare örgü modeli yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ