Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Videolu Anlatımla Saç Örgüsü Yapılışı – Saç Örgü Modeli Yapımı

Videolu Anlatımla Saç Örgüsü Yapılışı – Saç Örgü Modeli Yapımı

Saç örgüsü modeli güzel bir görünümde olmasından dolayı birçok giyim ürününde sıkça kullanılmaktadır. Genellikle şapka yapımı yelek yapımında kullanılan saç örgüsü modeli için burgu yaparken kullanacağınız aparata sahip olmanız gerekmektedir. Saç örgüsünün modeli ile yelek veya şapka yapacaksanız alt kısmında birkaç sıra haroşa örmeniz modeli daha iyi gösterecektir. Saç örgüsü düz örgü üzerine kurulu olduğu zaman daha güzel şekilde gözükmektedir. Bir tarafta 4 ilmek diğer tarafta 4 ilmek kalacak şekilde araya burgu aparatı koyularak kolay bir şekilde saç örgüsü yapılmaktadır.

Saç Örgüsü Modeli

Saç örgüsü modeli ile şapka yapımı için öncelikle birkaç sıra haroşa örmeniz modeli daha güzel göstermektedir. Modelin arka kısmının oluşması için düz yönünde örülen düz ilmekler düz, ters ilmekler ters örülmektedir. 8 tane düz ilmek ile burgu oluşturmak için 4 ilmek bir tarafa diğer ilmek bir tarafa alınarak aparat yardımı ile ilmeklerin yerleri değiştirilerek burgu oluşturulduktan sonra düz şekilde ilmekler devam edilmektedir. Saç örgüsü modeli ile yelek de yapılmaktadır. Burguyu düzgün şekilde yapabilmek için aparat kullanmanız gerekmektedir.

Saç Örgüsü Modeli İle Bebek Yeleği Yapımı

Saç örgüsünün modeli ile bebek yeleği yapımı sıkça kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Saç örgüsü ile bebek yeleği yaparken yeleğin araka kısmının yapımı oldukça kolaydır. Fakat ön kısımda boyun kenarını yapılması düğme yerlerinin koyulması oldukça zordur. Ön kısmında yaka kenarı yapılırken burgu modelinin eksiltmek yaka oluşumunu kolay bir şekilde sağlamaktadır. Daha düzgün bir yaka modeli oluşturmak için ilmek sayısına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Saç Örgüsü Şapka Modelleri

Saç örgüsünün modeli ile şapka yaparken örgünün sonuna doğru belirli aralıklarda modellerin eksiltilmesi şapka modelinin oluşumu açısından oldukça önemlidir. Çünkü ilk aşamada model 4 veya 5 kez aynı şekilde hiç değiştirilmeden devam ettirilmektedir. Saç örgüsünün modeli ile siz de kolayca birçok ürün yapabilirsiniz. Saç örgüsü modeli genellikle bebek yeleği yapımı, şapka yapımı ve kazak yapımında sıkça kullanılan bir modeldir. Aparat kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ