21.07.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Uçurtma Örgü Modeli Yapılışı – Şiş Örgü Tekniklerinde Uçurtma Modeli

  • Örgü
  • 30 Ekim 2017
  • 58.467 KEZ OKUNDU

Uçurtma Örgü Modeli Yapılışı – Şiş Örgü Tekniklerinde Uçurtma Modeli

Uçurtma örgü modelli bebek yeleği son zamanlarda birçok kişinin sıkça tercih etmiş olduğu güzel bir yelek modelidir. 19 ilmek ve katlarından oluşan bu modelde ilmek sayısına dikkat etmeniz modelin düzgün bir şekilde oluşması için oldukça önemlidir. Modelin arka sıraları her zaman ters olarak örülmesi gerekmektedir. 19 model ilmeği atılır ve iki yana birer ilmek atılarak kenar ilmeği yapılır ve modele başlanır. İlk ilmek düz örülür ve ip dolanır sonra 5 ilmek düz örülür. Bu şekilde model oluşturulmaktadır.

Uçurtma Örgü Modelli Bebek Yeleği Yapımı

Genellikle bebek yeleği yapımında sıkça kullanılan bu model göründüğü kadar zor değildir. Fakat ilmek sayısı karıştırıldığı zaman model oluşumu biraz sıkıntıya uğramaktadır. Bebeğin ölçülerine göre ilmek atılarak yeleğe başlanır. Bir sıra düz örüldükten sonra modele başlamak için kenar ilmeği alınarak başlanır. Bir ilmek düz örülür ardından bir kez ip dolanır 2 kez düz örülür ve 5 tane düz ilmek örülür. Uçurtma örgü modelli bebek yeleği yapılırken yeleğin koltuk koyma kısmına ve ön kısmın boyun yapımına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Uçurtma Örgü Modelli Yelek Yapımında İlmek Sayısı

Uçurtma örgü modelli yelek yapımında ilmek sayısına dikkat edilmesi modelin daha düzgün şekilde oluşması için oldukça önemlidir. Bu model 19 ilmek ve katları şeklinde oluşturulmasından dolayı ilmek sayısı önemlidir. Bu model ile yelek yaparken yeleğin genişliğine göre model koymaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra yeleğin ön kısmında boyun oyuntusunu yaparken 1 veya 2 tane modelin yok edilmesi için yapacağınız işlem görüntünün güzel olması için oldukça önemlidir.

Uçurtma Örgü Modeli

Uçurtma örgü modeli görüntüsünün oldukça hoş olması ve kolay bir şekilde yapılabilmesinden dolayı sıkça tercih edilmektedir. Modeli oluşturmak için 3 veya 4 sıra geçtikten sonra ilmekler düz örülerek model büzülmektedir. Uçurtma örgü modelli bebek yeleği için bebeğin ölçülerine uygun olacak şekilde yapılması modelin kendisini iyi bir şekilde göstermesi açısından oldukça önemli bir durumdur. Uçurtma örgü modeli yeleklerde kullanılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ