23.02.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Tütü Toka Yapımı ve Modelleri-Tütü Toka Yapımı Aşamaları Nelerdir?

Tütü toka yapımı konusuna değindiğimiz bu yazımızda, tütü ile uyumlu tokanın yapım aşamalarından bahsettik. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için, anlatımlı videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda tütü toka modelleri konusunda ayrıntılı görselleri bulabilirsiniz.

Tütü Etek ve Tütü Tokatütü toka yapımı

Tütü tokalar, tütü eteklerin vazgeçilmezidir. Özellikle kız çocuklarına oldukça yakışan bir aksesuardır. Sizlerde çocuğunuza bir tütü eteği aldıysanız, onlara uyumlu olacak tütü tokalarını kendi evinizde yapabilirsiniz. Öte yandan tütü etek yapımı da oldukça basittir. Kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemeleriyle tütü etek yapımı, dışarıdan satın alınmış kadar güzel durmaktadır. Fikir vermesi açısından, tütü etek yapımı videosuna da göz atabilirsiniz.

Tütü etekler, küçüğünden büyüğüne her kıza yakışır. Kimi zaman doğum gününde, kimi zaman özel günlerde veya gösterilerde; kızınız için tütü etekleri tercih edebilirsiniz. Üstelik bu etekler, tokalarıyla bir bütün olduğunda daha da güzel durmaktadır. Buradaki önemli hususlardan bir tanesi de renk seçimidir. Kızınızın en sevdiği renk pembe ise pembeyi tercih edebilirsiniz. Bir diğer ihtimal de rengarenk tüllerden yapabileceğiniz tütü etek ve tokadır. Seçim tamamen size kalmıştır.

Tütü Toka Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Tütü tokanın yapımını tamamladıktan sonra, bir aparata sabitlemek gerekecektir. Bunun için evde kullanmadığınız ya da üstü kopan tokalarınızın altındaki aparatlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca geniş tel tokalar da bu işlevi görecektir. Diğer bir alternatif de, kullanmadığınız taçları değerlendirmek olabilir.

  • Kristal tül
  • Silikon tabancası
  • Makas
  • Boncuk taşlartütü toka yapımı
  • Tütü Toka Yapımı İçin İzlenecek Aşamalar
  • tütü toka yapımı

Kristal tüllerin hepsini aynı boyutta olacak şekilde kesin. Daha sonra tülleri birleştirin. Kristal tülleri birleştirmek için, yine bir başka kestiğiniz kristal tülden yardım alabilirsiniz. Bütün tülleri bağladıktan sonra diğer aşamaya geçebiliriz. Tuhafiyelerden temin edebileceğiniz renkli kurdeleyi, toka aparatının üzerine silikon tabancası yardımıyla yapıştırın.tütü toka yapımı

Kurdele ile aynı desenden olan kumaş parçasını yuvarlak bir şekilde keserek, birleştirdiğiniz tül parçasının ortasına yapıştırın. Orta kısma yapıştırdığınız kumaş parçası ile apartın üzerine yapıştırdığınız kurdele parçasını birleştirin. Bu esnada yine bir silikon tabancasından yardım almalısınız. Tokanın üst kısmını taşlarla süsleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ