Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Türkçe Anlatımla Fiyonklu Örgü Bebek Patik Yapımı Videolu

Türkçe Anlatımla Fiyonklu Örgü Bebek Patik Yapımı Videolu

Fiyonk örgü bebek patiği ile siz de küçük bebeklerinizi sıcak tutabilir ya da yakınlarınıza hediye edebilersiniz. Mini minnacık ayaklar daha dünyaya gelemden hazırlıklar başlar. Yelekler, patikler, battaniyeler ve daha  niceleri yavaş yavaş yapılır. Etraftan örnekler toplanır, internetten araştırmalar yapılır derken bir yığın şey örülür.

Hem kız hem de erkek bebeklere uyum sağlayacak olan fiyonk patik ile bebeklerinizin sevimli ayaklarını dünya tatlısı hale getirebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Bu patiğin modelini çıkardığınız takdirde dilediğiniz şekilde süsleyerek hem kız hem de erkek bebekleriniz için kullanabilirsiniz. Şiş ve yün iple örülen fiyonk örgü bebek patiği nasıl yapılıyor bakalım.

4 şişle örülen bu patik modeli biraz ustalık isteyen cinsten. Ancak bu dediğimiz sizi korkutmasın. Çünkü Türkçe anlatımlı video sayesinde herkes kolaylıkla anlayabilecek ve yapabilecektir. Dilediğiniz renkle örebileceğiniz bebek patiği modelini videoyu izleyerek sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Süslemesiyse tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Fiyonk Örgü Bebek Patiği

Patiğin zeminini örmek oldukça kolaydır. Zaten minnacık ayaklar için örüldüğünden kısa sürede bitecektir. Bir günde bir çift patiği kolaylıkla örebilirsiniz.

Örgü bebek patiği tamamlandığı takdirde süslemelerine geçebilirsiniz. Hem kız hem de erkek bebek için farklı renklerde fiyonk kurdele ile süslemeyi tercih edebilirsiniz. Dilerseniz de yanlara dikeceğiniz iki düğme ile daha şık bir hava katabilirsiniz. Kız çocukları süslemelerde her zaman avantajlı olduğu için alternatif daha çoktur. Rengarenk kurdeleler, çiçekler, danteller kullanabilirsiniz.

Bebeklerinizin Ayakları Üşümesin

Normal insanlara göre kat kat daha narin olan bebekler, tabi ki daha sıcak tutulmalıdır. Bu yüzden de bebek haberi alınır alınmaz patik örmeye başlanır. Boy boy patikler daha bebeğinizi kucağınıza almadan yerini alır. İşte bu patikler arasında mutlaka bir tane de fiyonk örgü bebek patiği olmalıdır. çünkü patiğin yumuşacık yün ipi, sıkı ama esnek örgüsü sayesinde bebeğinizin ayakları sıcacık olacaktır. ayrıca patiğin bilekleri de normalden daha uzun bırakılmıştır ki daha sıcak tutsun. Bu patiği bebeğiniz için mutlaka denemelisiniz. Ördükçe yenilerini örmek isteyeceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ