29.11.2023 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Timsah Sırtı Örneği Nasıl Örülür | Timsah Sırtı Örgü Modeli Yapımı

Timsah Sırtı Örneği Nasıl Örülür ?

Kızlar bu projemizde timsah sırtı örneği nasıl örülür onu anlatacağım. Bu timsah sırtı örgü modeli yapımı hakkında size bilgi vereceğim. Bu örgü modeli bebek hırkaları örmede harika bir seçim. Bu timsah sırtı örgü modeli ile puf puf yumuşak bir örgü oluşmakta.

Hanımlar arasında timsah örgü olarak veya krokodil örgü modeli olarak geçse de asıl timsah örgü modeli bu değil. Bunun adı timsah sırtı örneği. Bundan örneği oluşturan dişler daha küçük bir yapısı var.

Videolu Anlatımla Timsah Sırtı Örneği Yapılışı

Burada ise sizlere videolu anlatımla timsah sırtı örgü modeli nasıl yapılır onu göstereceğim.

Yukarıda da bahsettiğim gibi timsah sırtı örgü modeli ile harika örgü yelek modelleri, örgü hırka modelleri yapabilirsiniz. Ayrıca bebekler için değişik örgü bebek battaniyesi modelleri yapabilirsiniz.

Ben sizlere daha sonra krokodil örgü nasıl yapılır bunu detaylıca anlatan başka videolu anlaıtm konusu daha hazırlayacağım. Şimdilik burada timsah örgü modeli yapılışı yani timsah sırtı modeli yapılışı anlatalım.

Burada akrilik örgü iplerinden pembe ebruli renk kullandım, şiş numaram da dört numara.

Bu küçük örneğin mantığını size nasıl yapıldığınız göstermek için 25 tane ilmek ile başladım,ilk iki sırayı ters örgü ördüm

Birinc sıra: Burdan örgüye başlarken örgünün ilk sırasıymış gibi düşünün, ilk ilmeğimiz ters örgü örüyoruz. Düz örgü olan ilmeğe batıyoruz bu ilmeği örmeden sağ taraftaki şişe alıyoruz ve üzerine ip doluyoruz, sonraki ilmeği ters örgü örüyoruz. Düz örgü olan ilmeği örmeden şişe alıyoruz ve üzerine ip doluyoruz, bu sıralama ile sırayı tamamlıyoruz.

timsah-sirti-ornegi-nasil-orulur-4-1
timsah-sirti-ornegi-nasil-orulur-4-1

 İkinci sıra:  Örgümüzün ön yüzünü çeviriyoruz. İlk ilmeği ters örgü örüyoruz, sonra iki tane ilmek görünmekte. Bu iki ilmeğe birlikte batıyoruz örmeden sağ taraftaki şişe alıyoruz. Bu iki tane ilmeğin üzerine ip doluyoruz, sıradaki ilmeğe ters örgü yapıyoruz.

Sıradaki iki tane ilmeğe birlikte batıyoruz. Sağ taraftaki şişe örmeden alıyoruz ve üzerine ip doluyoruz. Sonraki ilmeği ters örgü örüyoruz. Bu sıralama ile bu sırayı da tamamlıyoruz.

Üçüncü sıra: Örgüyü ters çeviriyoruz. İlk ilmeği ters örüyoruz, düz olan ilmeğin üzerinde iki tane daha ilmek var, toplamda üç tane ilmeğimiz var. İpimizi örgünün arka tarafına alıyoruz ve bu üç tane ilmeğe birlikte batıyoruz ve düz örgü örüyoruz. İpi öne alıyoruz ve sonraki ilmeği ters örgü ile örüyoruz, ipi örgünün arkasına alıyoruz.

Yine sıradaki üç tane ilmeği birlikte batıp. Düz örgü örüyoruz. Sıra boyunca aynı tekrarları yapıyoruz.

Dördüncü sıra: Örgümüzün ön yüzünü çeviriyoruz. İlk ilmeği her ters örgü örüyoruz, burada ilmeklerin aynısını örüyoruz, sıradaki ilmek ters örgü örülüyor, sonraki ilmeği de düz örgü örüyoruz, ters – düz sırasıyla bu sırayı örüyoruz.

İşte yapacak olduğumuz adımlar kolay, bu dört sırayı aklınızda tutarak bu örgüyü de kolayca örebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ