12.04.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Tığ işi Yaprak Yapılışı/Örgü Modelleri

Merhaba güzel ve becerikli hanımlar; Bugün size bu değişik yaprak modelinin nasıl yapıldığını göstereceğim. Burada bu çiçeği koyma sebebi bu bizim bir tane videomuz da nasıl yapıldığını gösterdiğimiz bir gül modeli. Böyle şerit gibi olup sonradan biz kapatıyoruz ve altından dikiyoruz. Ben size göstermek için bu günün böyle bir şekilde örüldüğünü göstermek için size bunu dikmedim bu yaprak modelini nasıl yapılacağını göstereceğim. Şimdi yapılış aşamasına geçelim bir tane makasa ihtiyacımız var. Gelin başlayalım.

Şimdi burada 6 tane zincir çekmiştik, göbek kısmında biz de şimdi 6 zincir yaparak evimize başlayalım. Şimdi aldık ipimizi elimize parmağımızı bir miktar ilk topladıktan sonra şimdi de yerimizi başlayalım öyle 123 456 bu başlangıç kısmına batıyoruz ve bakalım başlangıç kısmına baktık ve bu şekilde ipimizi çıkardık şimdi 16 zincir daha çekiyoruz. 12 3 4 5 ve 6 bunu da yaptık şimdi iki kere ip duyacağız sağımıza ve bunu halkımızın ortasına batıp 3 kere de çekiyoruz çektik bunun gibi 7 tane yapacağız tekrarladı. keyfimizi sonra yine batıyoruz aynı yere yine üç kere de çekiyoruz. Üçlü Trabzan yapmış olduk.

Şimdi biz bunu daha 5 kez yapmalıyız bakalım şimdi kaç tane oldular 2467 şimdi şu ortak atmamıza geldik burada 3 zincirimiz var o zincirleri yapıyoruz. Şimdi 2-3 yine tekrar iki kere doladık hepimizi doladık aynı şekilde diğer tarafa da 7 tane yapacağız bir iki ve üç kez çıkardık. Şimdi bu görünen küçük ucu kesebiliriz. Çünkü biz bayağı içine aldık dibinden de kestik sökülme gibi bir ihtimalimiz yok.

Şimdi burada bir tane boşluk yarattık, aynısını bu tarafa da yapmamız gerekiyor. Ama bu sefer 5 tane zincir çekeceğiz 12345 ve bunu şu orta kısmı bakmamız gerekiyor. Kızlar şimdi buradan itibaren yapacağımız şeyi sakince burada 6 tane zincir çekmiştik şimdi üzerine 6 tane yine yapacağız başlıyoruz.

Bu şekilde video da anlatıldığı şekilde devam edebiliriz. Farklı yaprak yapımı videolarını da sizlere sunmak istiyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ