DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Tığ İşi Motif Nasıl Yapılır Resimli Ve Video Anlatımlı

Tığ işi motif nasıl yapılır resimli ve video anlatımlı konulu yazımızda, motife ilgisi olanlar için pek çok görsel ve video hazırladık. Sizler de nasıl motif yapabilirim diye bir araştırma içerisindeyseniz eğer; muhakkak yazımıza göz atmalısınız. Tığ işi motif yapma ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını sayfamızda bulabilirsiniz. Özellikle sizler için hazırladığımız videodan, tüm detayları öğrenebilirsiniz.

 

Tığ işi motif yapımı, oldukça fazla alanda kullanılmaktadır. Geçmişten günümüze hemen hemen her alanda tığ işi motiflere rastlamaktayız. Genelde kare motif yapımı daha yaygın olmasına rağmen, farklı geometrik şekillerde motifler de karşımıza çıkmaktadır. Motifler, yapımı kolay ve fazla zaman almayan bir özelliğe sahiptir. Yapacağınız örgü modeline bağlı olarak istediğiniz ölçüde motif yaparak, bunları birleştirebilirsiniz. Ya da tek bir motifi istediğiniz büyüklüğe ulaşıncaya kadar artırarak örebilirsiniz.

Motifler, en çok karşımıza şal yapımı, battaniye ve yelek olarak çıkmaktadır. Bilhassa koltuk şalı olarak geçen motifler günümüzde de çok moda olmuştur. Bunun yanı sıra kırlent olarak da motiflerin birleşmiş halini bir arada görebiliriz. Evlere farklı hava katan motif modelli kırlent ve şallar, dekorasyon aşamasında sıklıkla kullanılan parçalar arasında yer alır. Üstelik tığ işi motif yapmak, sanıldığı gibi masraf gerektiren bir örgü modeli değildir. Aksine evinizde bulunan uyumlu ya da uyumsuz tüm renkleri kullanabilirsiniz. Hatta her motif modelini farklı farklı örerek de değişik bir tarz oluşturabilirsiniz. Bu işlemi, şallarda, battaniyelerde, kırlentlerde ve yeleklerde yapabilirsiniz. Hepsinde de güzel duracağından emin olabilirsiniz.

Tığ işi motif yaparken herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Dilediğiniz renkleri ve modelleri bir arada kullanabilirsiniz. Çünkü belli bir örgü kuralı taşımaz ve özgürce her modeli deneyebilirsiniz. Geometrik şekillerin haricinde, çiçek modellerini de motiflerinize yansıtabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır. Uygulayacağınız alana göre renk kombini yaparak, ortama renk katabilirsiniz.

Tığ İşi Motif Nasıl Yapılır Video Anlatımı

Tığ işi motif nasıl yapılır sorusunun cevabını, izleyeceğiniz videoda tüm detayları ile birlikte bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan araç gereçler, tığ ve istediğiniz renk ve kalınlıkta ipler. Hepinize şimdiden kolay gelsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ