Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
04.03.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Tığ İle Üçgen Motifli Kapı Süsü Yapımı Videolu Detaylı Gösterim

Tığ İle Üçgen Motifli Kapı Süsü Yapımı Videolu Detaylı Gösterim

Üçgen motifli kapı süsü yapımı  birbirinden güzel modellerle son derece güzel bir dekoratif malzemeye ulaşmanızı sağlar. Motifli kapı süslerini siz de kendiniz yapmak istiyorsanız bazı taktiklere dikkat ederek ideal sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu örgü modellerinde ilk kez uygulama yapılacaksa doğrudan bilen birinden yardım alınması tavsiye edilir. Biraz karmaşık özelliği olduğu için zorlanmamanız ve daha rahat öğrenmeniz adına bu önemlidir.

Tığ İle Farklı Motif Yapmak

Tığ kullanarak üçgen motifli kapı süsü yapımı öncesinde ip seçimi ve tığ açısından önerilerde bulunmak gerekiyor. Çünkü bu motifte modelin tam ortaya çıkması için ipin kalınlığı da bir hayli önemli iple tığ uyumlu olmadığında da ortaya zorlayıcı sonuçlar çıkabiliyor. Bunun dışında model açısından onlarca hatta yüzlerce çeşit seçenek olduğu için hepsinde geçerli bir uygulama çeşidinden i bahsetmek ne yazık ki mümkün değil. Ancak fikir vermesi açısından bir örnek verilebilir: öncelikle havlu kenarına benzer düz örgü ile eklemenin yapılacağı zemin yaratılır. Sonrasında üçgen olan bölüm örülür ancak bunlar araları boşluk kalacak şekilde ve farklı renk geçişleriyle yapılabilir. Belirli aralıklarla bu kenarlığa bağlanan örgüde ortaya üçgen görüntü çıkacaktır. İsteğe göre bu aşağı doğru çıkıntılı bölümün ucuna ponpon da eklenebilir. Ponpon kısmı için önce kendiniz iplerden hazırlık yapabilirsiniz. Bunun dışında üçgen başka bir örgü modeli de ponponsuz üçgen görünümlü boşluklu bir modeldir. Bunda zincirle başlanır sonra farklı renklerle ortada yuvarlak olacak şekilde devan edilir. Üçgenin köşelerinde ip artırılarak keskinlik sağlanır. En son model ortaya çıktığında isteğe göre çok sayıda bunlardan birleştirilebilir.

Tığ İle Motif Yapmak Ne Kadar Zaman Alır?

Üçgen motifli kapı süsü yapımı zaman açısından kişiye ve modele göre değişen özelliktedir. Eğer tığ işlerine alışkınsanız bu durumda zaman da çok fazla olmayacaktır. Diğer yandan modelin zorluğu önemli olan kısımdır. Bu kapı süsü modelleri de kendi içinde değişik çeşitlere ayrıldığı için zorlukları değişir. Bazıları çok basit şekilde çıkarılan modellerdendir. Bazılarıysa uğraştırır ve zaman alır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ