26.06.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Tığ İle Kafesli Motif Yapımı Resimli Gösterim – Tığ İşi Motif Yapılışı

Tığ İle Kafesli Motif Yapımı Resimli Gösterim – Tığ İşi Motif Yapılışı

Evde tığ işi ile uğraşmayı sevenlerin tercih edebileceği tığ ile kafesli motif yapımı konusunda merak ettiğiniz her türlü bilgiye resimli anlatımları üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Kafesli motif hazırlamak istediğinizde sistem üzerinden elde edeceğiniz bilgiler sayesinde sorunsuz şekilde uygulama yapabilirsiniz. Verilen ölçülerde yapacağınız uygulama sorun yaşamadan modeli ortaya çıkartmanızı sağlayacaktır.

İlk aşamada verilen sayıda zincir çekilerek yapılacak olan uygulamanın ardından üst kısmı tırabzan ile doldurulmaktadır. Doldurma işlemini tamamlamasının ardından farklı renkte iple tırabzanlar uygulanarak model kafes haline getirilmektedir. Boşluklar bırakılacak sıralarda ikili veya üçlü tırabzanlar uygulanmaktadır. Farklı renk seçenekleri her sırada uygulanarak bu şekilde daha farklı bir görüntü elde edilmektedir.

Tığ İle Kafesli Motif Yapımı

Basit uygulaması sayesinde isteyen herkesin rahatlıkla yapabileceği tığ ile kafesli motif yapımı konusunda sistem üzerinden yapacağınız inceleme sayesinde resimli anlatım üzerinden bilgi alabilirsiniz. Sırasıyla farklı renk iplerle yapacağınız uygulama sayesinde aralarda boşluklar bırakarak tırabzan ile kolayca uygulama yapabilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri kullanarak farklı modeller oluşturabilirsiniz.

Motifi uygularken boşluk kısımları farklı noktalara gelecek şekilde verilen örnek üzerinden uygulama yapılabilir. Bu sayede resimli anlatım üzerinden ilk aşamadan sonra aşamaya kadar detaylı şekilde inceleme yaparak uygulama yapabilirsiniz. Tığ işi sevenlerin tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır. Kolay uygulanabilir olması isteyen herkesin rahatlıkla uygulamasına imkan sağlamaktadır.

Tığ İşi Kafesli Motif Nasıl Yapılır?

Modeli farklı alanlarda kullanmak için farklı renk seçenekleri hazırlayabilirsiniz. Verilen ölçülerde yapacağınız uygulama istenilen boyutta sonuç elde etmenizi sağlamaktadır. Basit yapımı isteyen herkesin rahatlıkla yapabileceği modelleri arasında yer almasını sağlamaktadır. Dilediğiniz her durumda tığ ile kafesli motif yapımı konusunda resimli anlatımları üzerinden hareket ederek uygulama yapabilirsiniz.

Modeli uygularken verilen renk seçeneklerinin yanı sıra tercih edeceğiniz farklı renkleri kullanarak farklı görünümler elde edebilirsiniz. Zincir ve tırabzan ile yapmış olduğunuz uygulama sayesinde ortaya çıkacak motifin üst kısımlarını doldurarak tamamlayabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan kısa süre içerisinde belirtilen modeli kolayca oluşturabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ