14.04.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Tasarım Harikası Genç Odası Modelleriyle Genç Olmak Bir Başka Güzel

Genç odası, klasik bir mobilya olmaktan ziyade içerisinde başka anlamları da barındırır. Çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecindeki bireylerin, bireysel benliklerini kazanmasında oldukça önemlidir. Sadece uyku amaçlı kullanılan bir alan olmaktan ziyade keyifli vakitlerin geçirildiği, anın tadı çıkarılırken aynı zamanda geleceğe yönelik planların yapıldığı bir ortamı temsil eder. Bu nedenle, alışveriş öncesi bu kriterler göz önünde bulundurulmalı ve genç odası modelleri arasından bu doğrultuda seçim yapılmalıdır.

Yaşamı Anlamlı Kılan Genç Odası Takımları

Evin en ilham verici bölümünü, içerisinde barındırdığı anlamlarla birlikte genç odası oluşturur. Yetişkinliğe adım atıldığı süreç içerisinde kişisel benliklerin oluşturulması noktasında oynadığı rol, odanın dizaynında daha dikkatli olunması gerekliliğini ortaya koyar. Öncelikli püf nokta, içerisindeyken keyif alacağınız ve kendinizi bulacağınız bir oda dizayn etmektir. Bu amaca ulaşmadaki en önemli aşama ise hareket alanını kısıtlamayan bir tarz yaratmaktır. İhtiyaçtan fazla eşyanın hakim olduğu bir oda, karışıklığa sebebiyet vererek hem dağınık bir görünüm oluşturur hem de hareket kabiliyetini kısıtlar. Daha net ve yalın eşya seçimi, konforlu bir kullanım oluşturarak uzun süreli kullanıma olanak tanır. Yalın görünümü oluşturmanın basit ve etkili formülü, genç odası takımları kullanmaktan geçer. Dağınık ve birbirinden farklı parça parça eşyalar yerine bir takım almak, tercih edilen konsepte uyumlu sağlayarak işlevsel ve uzun süreli bir kullanım oluşturur. Genç odası takımları kitaplık, çalışma masası gibi eğitim ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak hem mobilyalarla bir bütünlük oluşturur hem de konforlu bir kullanım sağlar.

Bir Odadan Daha Fazlası…

Aile üyeleriyle geçirilen zamandan arta kalan ve sadece uyku zamanı gidilen odaların yanında genç odaları, uyku alanından çok daha fazlasını ifade eder. Bağımsızlıklarını keşfetmeye ve tadını çıkarmaya başladıkları en güzel yıllar, arkadaşlarıyla rahat rahat vakit geçirebilecekleri, ders çalışırken aynı zamanda aktivite yapabilecekleri bir oda ile güzelleşir. Bir genç odasının içerisinde olması gereken alanlar, bedensel gelişimi sağlayan rahat bir uyku alanı, kişiselleştirilmiş çalışma alanı ve arkadaşlarla her türlü aktiviteye olanak tanıyan dinlenme yeri olarak ifade edilir. Genç odasının kilit noktası, kişiselleştirmeye olabildiğince olanak tanımasıdır. Boş duvarlar istenilen dekoratif objeler ile süslenerek tamamen özgün ve sıra dışı bir görünüm oluşturulabilir. Dekoratif objeler ile farklılaştırılan bu duvarlarda nötr renklerin tercih edilmesi objeleri göstermesi açısından önerilir. Bir duvarın farklı diğer duvarın farklı renge boyanması ya da sadece bir duvarın duvar kağıdı ile kaplanması da göze hoş gelen bir görünüm oluşturmanıza olanak tanır. Bu noktada renk seçiminin de önemi büyüktür. Gençliğin enerjik dünyasını dışa yansıtan renklerin kullanımı, odanın havasının sürekli canlı kalmasını sağlar. Beyazın asil dünyasını yansıtan Lorena genç odası, fonksiyonel bir kullanımın yanı sıra şık ve ferah bir görünüm de oluşturur. Odanın olabildiğince genişlemesine olanak tanırken mobilyaların da tasarımıyla ön plana çıkmasını sağlar.

Eşsiz Tasarımıyla Büyüleyen Dizayn

Kum taşı ve açık meşe renk kombinasyonunun hakim olduğu hayranlık uyandıran tasarımlarıyla Rio, genç odası isteyenlere özel bir dizayn oluşturur. Ahşap yatak başlığı, özel tasarım düğme kulpları eşsiz bir görünüm oluştururken çalışma masasının üstünde ve altında yer alan dikey ve yatay çalışma alanı, depolama alanı oluşturarak dağınık masa görünümünün önüne geçer. Rahat bir uyku alanı ile sağlıklı bir gelişim süreci sunan Fiore genç odası, odada az yer kaplarken fonksiyonlu özelliği, mükemmel depolamaya olanak tanıyan çekmeceli ve bol modüllü karyola takımıyla eşsiz bir kullanım sağlar. Rose renk kulpları, renk kombinasyonu, kıvrımlı yatak başlığı, fonksiyonel takımıyla genç odanızdaki vazgeçilmez mobilyanız olmaya adaydır. Gençlerin içerisinde kendilerini buldukları, yaşama pozitif ve daha mutlu hazırlandıkları, fonksiyonel genç odası takımları için Divanev internet sitesini inceleyebilir, birbirinden farklı genç odası takımı fiyatları ile bütçenize ve zevkinize hitap eden en doğru tasarıma Yataş güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ