DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Selanik Örgü Bebek Patik Yapımı

Selanik Örgü Bebek Patik Yapımı – Türkçe Videolu Anlatım İle

Selanik bebek patiği yapılışı hamarat hanımlara oldukça kolay gelse de öğrenme aşamasında biraz zorlamaktadır. Bebek eşyaları için çok tercihe dilen Selanik örgünün duruşu oldukça şıktır. Kalın dik örgüler şeklinde görünün bu model, oldukça kalıplı ve muntazam durmaktadır. Bu nedenle sadece bebek eşyalarında değil, büyük küçük dememden herkese yapılan örgülerde dikkat çekmektedir. Özellikle kış ayları gelince atkılarda berelerde sık sık Selanik görürsünüz.

Selanik Bebek Patiği Yapılışı

Selanik örgü modeli her hanımın kesinlikle öğrenmesi gereken bir modeldir. Anne olacaklar, torun sahibi olacaklar ya da örgü sevenler mutlaka bu modelde bir şeyler örmüşlerdir. Elleri yatkın olan kişiler bebek patiğini de kolaylıkla örecektir.

Bir şiş örgü modeli olan Selanik, iki şişle örülmektedir. Ancak örgü modeli klasik tor düz örgülerden daha farklıdır. Bu yüzden Selanik bilmeyenler de videolu anlatımı izleyerek kolayca öğrenebilirler. Yavaş yavaş ve dikkatli şekilde yapılan Selanik örgüsüne bakarak öğrenmeniz mümkündür.

Selanik modelini öğrendikten sonra ise Selanik bebek patiği yapılışı size oldukça kolay gelecektir. Çünkü zaten bir avuç bile olmayan patikler, kısa sürede örülüp bitecektir. Bir çift patiği bir günde rahatça bitirebilirsiniz.

Bebek Patiği Modelleri

Bebek patiği örgüye başlayanların ilk denemeleri arasında yer alır. Çünkü hem çok sevimli hem de küçük olduğu için çabuk sonuç veren bir örgü modelidir. Tığ ya da şişle örülen bebek patiklerini hepsi birbirinden güzeldir. Şişle örgü örmeyi seviyorsanız mutlaka Selanik modelini de denemelisiniz.

Selanik bebek patiği yapılışı videosunu izledikten daha pek çok Selanik modelli örgü örebilir. Patiğe takım olsun diye yelek, hatta battaniye bile yapabilirsiniz.

Bebek Patiği Avantajları

Bebekler insanlardan kat kat daha fazla narin oldukları için o minik sevimli ayakları da hemen üşüyecektir. Bunu bilen ebeveynler ise daha bebeklerini kucağına almadan patik stoku yapmaya başlarlar. Anneanne babaanneler torunları için el örgüsü pek çok şey yapar. İşte bu örgüler içinde mutlaka Selanik patiklere, yeleklere de şahit olacaksınız. Dilerseniz bunlara bakarak örnek de çıkarabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ