07.03.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Şeker Hamurundan Pasta Örnekleri Çok Lezzetli Görünüyor

Son yılların en çok tercih edilen pastası şeker hamurundan pasta şekilleridir. Nasıl yapıldığı bilindiği takdirde şeker hamuru pasta yapımı çok zor değildir. Deneyerek şeker hamurlu pasta yapılabileceği gibi bilen birinden ders alınabilir ya da pasta kursuna gidilebilir. Özel günlerde ve bu özel günlerin arasın da doğum günlerin de pastaya çok önem verilir. Pasta ne kadar güzel ise doğum günü olan kişi o kadar daha mutlu olur. Pastanelerde olsun evlerde pasta yapımından anlayan kişiler olsun sürekli yeni pastalar yapmaktalar. buz devri pasta

Fakat adından da anlaşılacağı gibi şeker hamurlu pastalar şeker hamurundan yapıldığı için şeker oranı yüksektir. Bu yüzden şeker hamurundan yapılan pastalara şekerli pasta diye de isim verebiliriz. Şeker hamuru pasta yaptırmak ama nasıl bir pasta yaptırmak istediği hakkında karar veremeyenler için şeker hamurlu pasta modelleri ile ilgili bir kaç örnek verelim.

Sevgiliye sürpriz olarak bir pasta yaptırmak isteyenlere kalp şeklinde bir şeker hamurlu pasta yapılabilir. Çocuğuna şeker hamurundan pasta yaptırmak isteyenler ise çocuğunun sevdiği çizgi film karakterinde bir pasta yaptırabilir. Tüm çizgi film karakterlerinin şeker hamurundan pastası yapılabilir.

Meslekler ile ilgili pastalar olabilir. Mesela üzerinde şeker hamurundan doktor malzemeleri olan bir doktor şeker hamuru pastası yapılabilir. Başka meslekler ile ilgili de olabilir. Uzay pastası, oje şeklinde pasta, kısacası aklınıza gelen her hangi bir figür ile ilgili şeker hamuru pasta yapılabilir.

Hanımlar ayrıca sizlere şeker hamuru ile hazırlanmış Alibaba temalı butik pasta örnekleri paylaşıyorum. Şeker hamurlarıyla rengârenk süslemeleri ile lezzetli pasta çeşitleri vardır. Bu şekerli hamurlarla istenilen renkte ve modelde pastaların süslenmesi yapılabilir. Şeker hamuru ile yapılmış Alibaba pasta örnekleri hamurlu pastalara en güzel örneklerdendir. Lezzetli tat ve renkli süslemeleri ile çeşitli pasta örnekleri vardır.

Şeker hamuru ile yapılan pastaların deseninde istenilen her şey kullanılabilir. Örneğin; pasta üzerine resim koyulması, renkli hamurlar ile pasta üstü modeller oluşturma, renkli ve iştah kabartan görüntü vermek mümkündür.

Kolay ve şık yapımı ile şeker hamurlu pasta örnekleri ile her damak zevkine uygun olan tatlar yakalanabilir. Ali baba’ ya özgü olan hamurun tatlandırılması ve şekil verilmesi ile değişik ve farklı tatta ve görsellikle pasta yapımları yakalanabilir.  Bu pasta örneklerindeki şıklık iş yeri açılışlarında, özel günlerde, doğum günü kutlamalarında vb. günlerde hazırlanır.

Diğer adı;  butik pasta olarak geçen şekerli hamurdan yapılan pastaların tüketilme süreside uzundur. Bekleme süresi şekerli hamurundan dolayı uzun ömürlüdür. Diğer hamurlu pastalardan farklı olarak daha renkli ve her şeklin verileceği şeker hamurundan pasta yapımları daha lezzetli ve görsel olarak daha şıktır.

Ali baba pasta örnekleri ile şeker hamurundan yapılacak olan pasta tarifi çeşitlerine ulaşmak mümkündür. Hamurlu pastalarda şekil verme seçenekleri çok değildir. Şeker hamurundan yapılmış pastalarda ise istenilen her türde örnekler yapılabilir. Özellikle; düğün pastalarında Ali baba pasta örneklerinden faydalanılabilir.

Çok leziz ve eğlenceli görünen şeker hamurundan pasta örnekleri

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ