28.11.2023 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Salondaki Çok İşlevli Dostumuz: Tv Ünitesi

Ne bilgisayarlar, ne akıllı telefonlar, ne de tabletler televizyonun evdeki yerini alabildi. O halen, evdeki en eğlenceli dostumuz. Ateş etrafında toplanıp öykü dinleyen insanlar gibi televizyon etrafında toplanıyoruz. Televizyon hayatımızda bu denli vazgeçilmez olunca, tv ünitesi de evimizin dekorasyonunda önemli yer kaplıyor. Siz de salonunuza uygun bir televizyon köşesi oluşturmak istiyorsanız, İder Mobilya’da ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan televizyon sehpası ve tv ünitesi modellerini bulabilirsiniz.

tv-unitesi

tv-unitesi

Televizyon Ünitesi Sadece Televizyonu Mu Taşır?

Kimileri bir tv ünitesinin içine televizyon yerleştirilen basit bir ev mobilyası olmaktan ibaret olduğunu zannedebilir. Aslında birçok kişinin evinde tv ünitesi, sadece eğlence dostumuz televizyonun barınağı olmasının ötesinde işlevler üstleniyor. Tv ünitesi kimi salonda televizyonu barındırmanın yanı sıra, dekoratif objelerin sergilendiği bir vitrindir. Kimi evlerde ise kitap-cd-dergi saklanan bir kitaplık işlevi üstlenir. Ama her şeyden çok o, duvara monte edilen televizyonların etrafında beliren kablo cehennemini gözlerden uzaklaştıran bir yardımcıdır.

Evimizdeki Yerini Nasıl Belirlemeli?

Ev dekorasyonunda yaratıcılığın sonu yok. Televizyonu yerleştireceğimiz, televizyon sehpasının veya tv ünitesinin evimizdeki yeri ve şekli tamamen bize bağlı: Evimizin genel atmosferine, televizyonun hayatımızdaki yerine, onu günlük yaşamımızda ve evimizde nasıl konumlandırmak istediğimize göre televizyonun konumu da değişir.

tv-unitesi2

tv-unitesi2

Birçok aile için akşamları televizyon saatidir. Aileyi bir araya getiren, büyük küçük hepimizin bayıldığı bir masal anlatıcısı gibidir televizyon. Öyleyse tv ünitesini oturma odamızın en belirgin öğesi olarak konumlandırmakta bir sakınca yok. Aile bireylerinin sayısına uygun olarak karşısına L kanepe de, tek kişilik geniş televizyon koltuğu da yerleştirebiliriz. Ayak uzatarak televizyon izleyenler için puf ihmal edilmemeli. Bu keyifli saatlerde koltuklara olduğu kadar televizyon ünitesine de görevler düşüyor: Karşısındaki televizyon izleyicilerini rahatlatması, dağınıklığı ortadan kaldırması, ellerindeki objeleri güvenle bırakacakları bir alan sağlaması gerek. Eğer aile bireylerinin bir kısmı televizyona düşkünlük gösterirken diğer kısmı televizyonla pek de ilgilenmiyorsa, iki bölümlü bir salon düzeni içinde  tv ünitesinin yerini, sadece bir bölüme hitap edecek şekilde düzenleyebilirsiniz. Önemli olan, televizyon ünitesinin salonunuzun klasik ya da modern görüntüsünü bozmaması.

 

Neyse ki televizyonun, hantal görüntüsü ile evimizin dekorasyonunu bozacağı endişesi taşıdığımız günler geride kaldı. Televizyonlarımız artık sadece bir teknolojik iletişim aracı değil; onlar değişik televizyon ünitesi modelleri sayesinde artık evimizin şıklığının da bir parçası. Tüplü televizyonların yerini estetik görünümlü zarif televizyonlar aldığından beri tv ünitesi iç mekanlara çok şık bir mobilya olarak entegre edilebiliyor, diğer eşyalarımızla uyum sağlayıp hoş bir kompozisyon oluşturuyor. Klasik bir salonda modern televizyonun hoş durmayacağından endişe edebilirsiniz ama düşünülenin tersine düz bir ekran, eğer klasik bir ünite içerisine yerleştirilirse hiç de garip durmuyor. Ahşap mobilyaların olduğu bir mekanda, mobilya takımına uygun bir ahşap ünite sayesinde, televizyonun dekoratif bir işlev üstlendiğini, mekanı süsleyen şık bir obje olarak göründüğünü fark edeceksiniz. Modern bir çizginin baskın olduğu salonlarda ise televizyon ünitesinin arka planındaki dokulu yüzeyin ve aydınlatma efektlerinin, televizyonu salonla uyumlu estetik bir objeye dönüştürdüğünü göreceksiniz.

tv-unitesi1

tv-unitesi1

 

Aradığınız Televizyon Mobilyası Nerede?

Televizyonu en rahat izleyeceğiniz noktayı belirlediniz; şimdi televizyonunuzu salonun genel atmosferi ile uyum içinde mekana yerleştirmek üzere bir mobilya arayışında iseniz tercihiniz İder Mobilya olmalı. İder Mobilya’nın ürün yelpazesi içinde bulunan sağlam, modern ve fonksiyonel pek çok farklı tv ünitesi ve televizyon sehpası modelleri, yurtiçinde ve yurtdışındaki 28 mağazanın yanı sıra internet adresinde sizleri bekliyor. Hayatımıza nice yeni teknolojik iletişim aracı girse de televizyonun özel yeri ve önemi halen sürüyor. Eski dostumuz televizyona, evimizin şıklığına uygun güzel bir yer vermenin yolu ise en yakın İder mağazasına uğramaktan veya hemen şimdi İder Mobilya sitesini ziyaret etmekten geçiyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ