DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Sakallı İpe İle Papatya Yapımı – Tığ İle Papatya Çiçeği Yapılışı

Sakallı İpe İle Papatya Yapımı – Tığ İle Papatya Çiçeği Yapılışı

Sakallı ipe ile papatya yapımı birçok el işi sevenin merak ettiği bir modeldir.  Papatya en renkli ve hoş çiçeklerden biri olarak örgüde de yerini almıştır. Papatya yaparak farklı yerlerde dekoratif açıdan oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca kullanım avantajı da sağlayacağınız örgü modelleri elde edebilirsiniz.  Sakallı ipten yapılan bu modeller size her açıdan keyifli bir örgü sağlayacaktır.  Ayrıca görüntü açısından da son derece avantajlı olur.

Sakallı İpler Nasıl Görüntü Verir?

Sakallı ipler ipin kendiliğinden püsküllü bir görüntü almasıdır. Yani ipin malzeme özelliği ince saçaklardan oluşur. Bu örgü ile bütünleşince de ortaya çıkan sonuç oldukça güzel olacaktır. Sözgelimi sakallı ipe ile papatya yapımı ele alındığında da püsküllü ve hafif parlak bir görüntü elde edebilirsiniz. En güzel süslemeler için kolayca yapılacak bu örgü ile mükemmel sonuçlar alınması mümkündür.  Ancak bu noktada sakallı iplerin kolay mı zor mu kullanıldığı sorusu akıllara gelebilir. Özellikle ipi ilk kez kullanacak kişiler için bu daha da önemli hal alır. Sakallı iplerin örgü sırasında herhangi bir zorluk olmayacaktır. Yani örgüyü engelleyen niteliği yoktur. Özellikle parça ortaya çıkarmak istenen örgü çeşitlerinde, papatya ya da oyuncak için örgü oluşturulacağı zaman bundan yardım alabilirsiniz.

Papatya Örgüde Öneriler

Uygulama açısından sakallı ipe ile papatya yapımı zorluk açısından farklı şekilde değerlendirilebilir. Bu örgü biçimi daha önce buna benzer bir model yapmamış olanlar için ilk başta sıkıntı yaratabilir. Ancak eliniz alışkınsa da kolayca modeli çıkarabilirsiniz. Örgüye ilk başta orta kısmından başlayarak renk geçişlerini de dikkate alarak desenleri oluşturabilirsiniz.  Önce ortasındaki sarı kısım sonra da papatyanın beyaz bölümleri oluşturur. Bundan bir tane daha yaparak alt bölümdeki tutma yerlerine geçebilirsiniz.  Sonuç olarak son derece güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bir kavanoz hazırlayarak gerçek gibi durmasını sağlayabilir ve salon, oturma alanlarında dekorasyona katkı sağlayabilirsiniz. Bu modellerin sayısı kaç tane olacaksa sizin için alacağı zaman da değişecektir.  Bir iki tane yapmak isterseniz hızlıca biter.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ