18.02.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Saç Bandı Yapımı-Saç Örgü Modeli Kolay Bandana Nasıl Yapılır?

Saç bandı yapımı konusuna değindiğimiz bu yazımızda, nasıl kolay bir yöntemle saç bandı yapabileceğinizi anlattık. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için anlatımlı videoyu izleyebilirsiniz.

Saç bandı konusunda önemli olan bir diğer husus, zevklerinizdir. Dışarıda satılan saç bantları istediğiniz renklerde veya modelde olmayabilir. Hatta dışarıda günlerce, haftalarca aradığınız saç bandı modelini bulamamış olabilirsiniz. Bunca sonuçsuz kalan çabaya rağmen, hala istediğiniz saç bandını bulamadıysanız; kesinlikle doğru adrestesiniz. Hadi o zaman, kurdeleden kolay saç bandı yapımı konusuna geçelim!

Saç Bandı Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Saç örgü modeli kolay bandana yapımının aşamaları konusuna geçmeden önce, dilerseniz gereken malzemelerden bahsedelim. Bu bandana modelinin malzemelerini kırtasiyelerden veya tuhafiyelerden bulabilirsiniz. Evinizdeki kurdeleleri değerlendirmek isterseniz, kurdele boyutunun bandana yapımı için yeterli olup olmayacağından emin olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü diğer bandanaların aksine, örgü modeli için kurdelenin biraz uzun olması gerekebilir.

Gereken Malzemeler:

1 cm uzunluğundaki örgü parçalarını yapmanız için, yeteri uzunluktaki kurdeleler

Silikon tabancası

Örgü bandana modelinin yapımı için gereken malzemeler işte bu kadardır. Hadi o zaman, yapım aşamasına geçelim.

Saç Örgü Modeli Kolay Bandana Nasıl Yapılır?

Silikon tabancası yardımıyla saten kurdeleleri ilk olarak birbirleri ile yapıştırın. Videolu anlatımda tek renk kırmızı tercih edilmişti. Ancak dilediğiniz renklerde, iki renk olarak da yapabilirsiniz. Daha sonra kurdeleleri birbirleri içerisinden geçiriniz.

Saç Örgü Modeli Kolay Bandana İç içe geçirdiğiniz kurdeleler için, bu aşamayı yapmaya devam ediniz.Saç Örgü Modeli Kolay Bandana

Kurdeleleri iç içe geçirmenizin ardından, bandananın uzunluğuna karar vermelisiniz. Eğer kızınız veya kendiniz için bir bandana yapıyorsanız, bu aşamadan sonra oluşan bandana uzunluğunu ölçerek devam etmenizi tavsiye ederiz.Saç Örgü Modeli Kolay Bandana aşamaları devam ettiriniz. Son aşamada ise süsleme kısmına geçeceğiz. Saç Örgü Modeli Kolay Bandana

Yeterli uzunluğa ulaşan kurdele bandanasının ortasından itibaren, silikon tabancası yardımıyla yapıştırıcı sürün. Tuhafiyeden temin edebileceğiniz taşlı süsleri, yapışkanın üzerine yerleştiriniz. Bir süre kurumasını bekleyin. Sıra geldi son aşamaya.

Ufak bir lastik gerekiyor son aşamamızda. Bu, bandanın kafamıza rahatlıkla geçmesini sağlayacak; birçeşit klips görevi görecek lastiktir. Lastiği bandanın iki ucundan kurdelelere yapıştırın.

Başka renkte, yine bir kurdele ve silikon tabancası yardımıyla ufak bir çiçek motifi yaparak; bandana yapımı işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Dilediğiniz modelde, rengarenk bandanaları yapmak işte bu kadar kolaydır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ