Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Resimli Anlatımla Örgü Motif Yapılışı – Tığ İşi Yuvarlak Motif Yapımı

Zaman zaman bütün hanımlar ellerine yün, orlon veya değişik materyaller alarak, örgü örmüştür veya en azından buna heves etmiştir. Yeni örgü modellerinin resimli anlatımla örgü motif yapılışı için gerek bir örgü örmüş olunması veya gerekse heves etmiş olunması bir şey fark ettirmeyecektir. Bu yeni modellerin güzelliği karşısında uğraşmak inanın herkese iyi gelecektir.

Burada motif yapımı en önemli konudur. Motif modelleri ve yapılışı hakkındaki direktiflerin harfiyen uygulanması hem işi kolaylaştıracak hem de ortaya çıkabilecek aksilikleri önleyecektir. Tek tek ve özenle anlatılan adımlar takip edildiğinde örgü motif yapılışı gerçekten hiç zor olmayacaktır. Özellikle resimli anlatımla örgü motif yapılışı işleri daha da kolaylaştıracaktır.Resimli örgü motif yapılışı

Motif dendiğinde akla ilk tığ işi motif yapımı gelmektedir. Çünkü genelde birbirinden farklı model ve motifler tığ işi ile yapılmaktadır. İlk başta zor gelse de motif çıkartımı yapıldıktan ve artık el melekesi kazanıldıktan sonra sıra, motif birleştirme nasıl yapılır sorusunun cevaplandırılmasına gelmektedir. Motif birleştirme her bir tığ işi için belki de motiften daha zor bir aşamadır. Lakin yine tavsiye edilen direktifler izlendiğinde ve püf noktaları dikkatlice tatbik edildiğinde, bu konuda rahatlıkla halledilmiş olacaktır.Resimli örgü motif yapılışı

Değişik motifler bulunmakla birlikte tığ ile yapılan motiflerin büyük çoğunluğunu yuvarlak motif örnekleri oluşturmaktadır. Yuvarlak motif yapımı sürekli bir döngü halinde olduğundan diğerlerinden daha kolay ortaya çıkmakta ve yapımı da diğerlerine nazaran bir o kadar rahat oluşmaktadır.

Resimli anlatımla örgü motif yapılışı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ