05.12.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Resimli Anlatımla İğne Oyası Yapımı – Yazma Oyası Nasıl Yapılır

Kızlar bugün sizlere resimli gösterim eşliğinde iğne oyası yapımı göstermek istiyorum. Çok güzel zarif bir modeli olan bu iğne oyası yazma örneği hoşunuza gidecek. İnsanlığın doğuşu ile birlikte insanoğlu yaşadığı alanı süsleme, el sanatları yapma gibi bir takım etkinliklerde bulunmuştur. Çok eski tarihlerden beri annelerimizin çeyizlerinde görmeye alışık olduğumuz el emeği iğne oyaları Türk kültürünün önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Resimli anlatımla iğne oyası yapımıİğne oyası yapımı oldukça zor olduğundan dolayı çeyizlerin en değerli ürünleridir aynı zamanda. İğne oyası nasıl yapılır diye hep merak etmişsinizdir. Resimli anlatımla iğne oyası yapımı videolarını izleyerek sizlerde iğne oyalarını pek çok farklı şekilde süslemelerde kullanabilirsiniz.

 

İğne oyası yapılışı hakkında fikirler edindikten sonra iğne oyasını pek çok üründe değerlendirebilirsiniz. İğne oyaları ile kendinize küpeler yapabilir ya da fularlarınızı süsleyebilirsiniz. İğne oyası çiçek yapımı ile kendinize hoş takılar da yapabilir hatta bu ürünleri satarak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ya da dilerseniz yazma oyası yapımı iğne oyalarını farklı tasarımlarda kullanarak kendinize saç bantları yapabilir farklı tarzınızı yansıtabilirsiniz.

İğne oyaları özellikle takı tasarım alanlarında kullanılabilmektedir. El emeği ürünlerinden hoşlanan biri iseniz büyük çiçek detaylı .ğne oyaları küpe modellerini tercih edebilirsiniz. Benim gibi otantik takılardan hoşlanan hanımlar iğne oyalarını pek çok aksesuarda kullanabilirler.

Türk kadınlarının el emeği göz nuru iğne oyaları aynı zamanda türk kadınlarının estetik anlayışlarının da bir yansımasıdır. İğne oyaları zahmetli bir iş olduğundan dolayı kıymetle saklanan ürünler arasında yer alır. Bu nedenle sizin için önemli olan sevdiklerinize iğne oyaları ile süslenmiş hediyeler verebilirsiniz.

Resimli anlatımla iğne oyası yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ