Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Resimli Amigurumi Yapılış Örnekleri

Resimli Amigurumi Yapılış Örnekleri

Oyuncaklarda bulunan pek çok sağlığa zararlı madde, anneleri amigurumi yapımı öğrenmeye itiyor. Çünkü sağlıksız oyuncaklara dokunan, sarılıp yatan, hatta ısıran bebeklerimiz maalesef ki hastalıklara açık hale getiriyor. Bunun yerine siz de çocuğunuza uygun olan oyuncağı kendi seçtiğiniz malzemelerle kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olanlar ise oldukça basit; tığ, ip, pamuk ya da elyaf sizin işinize yarayacaktır.

Amigurumi Yapımı

Amigurumi yapmaya başlamak istiyorsanız öncelikle orta kalınlıkta ve modelinize uygun ip çeşitlerini edinmelisiniz. Daha sonra ise 0 numara tığ yardımıyla örmeye başlayabilirsiniz. Başlangıç için kolay bir model seçmeniz gerekir. Ancak amigurumi yapımı için en önemli hususu yuvarlak halkaya başlangıç noktasıdır. Sıkı bir şekilde başlanan oyuncak daha düzgün ve uzun ömürlü olacaktır.

Amigurumi sık iğne ile örülmektedir. Daireleri büyütmek içinse arttırma yapmak gerekir. Bunun içinse bir sırada ilmeğe iki kere batarken, diğer sırada batmadan ilerlemeniz gerekir. Böylece istediğiniz boyuta kadar halkayı büyütebilirsiniz. Kıvrım vermek içinse eksiltme yapmak gerekir. Eksiltmeyi ilmek atlayarak ya da iki ilmeği birlikte örerek yapabilirsiniz.

Bu kuralları öğrenen kişilerin, biraz da el yatkınlığı kazanması halinde her amigurumi modelini kolaylıkla yapması mümkündür.

Amigurumi Modelleri

Amigurumi tamamen kişilerin hayal gücüne kalmış uçsuz bucaksız bir dünyadır. Dilerseniz mevcut örneklerden denemeler yapabileceğiniz gibi, dilerseniz de çocuklarınızın sevdiği çizgi film kahramanlarını yapabilirsiniz. Hatta kendi çocukluğunuzun kahramanlarının bile örneklerini çıkarabilirsiniz.

Amigurumi yapımı küçük, büyük her oyuncak aynıdır denilebilir. Az kural öğrenerek pek çok amigurumi işi yapabilirsiniz. En çok tercih edilen koyun, baykuş, panda, bebekler, pembe panter, ayı Winnie, tavşan, kurbağa, zürafa gibi pek çok modeli sizin için resimli olarak paylaştık. İlgi alanına göre seçim yapabilir ve örnek çıkarabilirsiniz.

Amigurumi Aksesuar Yapımı

Amigurumi il sadece oyuncak değil bazı aksesuarlar yapabilirsiniz. Küçük boyutlardaki oyuncakları biblo ya da araç süsü olarak kullanabilirsiniz. Mutfağınız için çilek, kiraz ya da muz gibi meyvelerden oluşan bir amigurumi sepeti yapabilirsiniz. Amigurumi yapımı için pek çok farklı objeyi örnek alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ