28.11.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Püsküllü İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Püsküllü iğne oyası nasıl yapılır, yapılış teknikleri nelerdir ve nerelerde kullanılır gibi sorularınızın yanıtı olan bu yazımızda, sizler için görseller ve anlatımlı bir adet video bulunmaktadır. Bilindiği üzere iğne oyası yapmak diğer tığ oyalarına nazaran daha zor ve meşakkatlidir. İğne oyası yapmak, büyük bir dikkat ve özveri isteyen bir uğraştır. Aynı zamanda el becerisine güvenen herkesin de kolaylıkla yapabileceği bir uğraştır.

Piyasada onlarca belki yüzlerce iğne oyası modeli bulunmaktadır. Birbirinden şık ve ağır modeller ile yazma kenarlarını, havlu kenarlarını ve namaz bezi kenarlarını süsleyen iğne oyaları vardır. Bunlardan bir tanesi de püsküllü iğne oyası modelidir. Püsküllü iğne oyası, duruşu ile oldukça hoş bir modeldir. Tek renkli ya da rengarenk yapıldığı takdirde bile her türlü kendini belli eden bir özelliği vardır.

Püsküllü iğne oyası yapımında, püskül yapma dışındaki hemen hemen tüm teknikler; diğer iğne oyası tekniklerine benzemektedir. Zemin ya da su yolu diye adlandırılan bölümü yaptıktan sonra püskül yapımı ile iğne oyası tamamlanır. Yapımı videoda daha detaylı bile şekilde anlatılmıştır. Ayrıca görseller de sizlere yardımcı olacak nitelikte hazırlanmıştır.

İğne oyası genç kız çeyizlerinin olmaza olmazları arasında yer alır. Neredeyse bütün genç kızların çeyiz sandıklarında, iğne oyasına dair bir ürün bulunmaktadır. Gerek yazma gerekse havlu kenarı olsun bir iğne oyası örneği vardır. Kullanan ve yapan kişinin beğenisine göre ağır iğne oyaları örnekleri olduğu gibi, hafif ve bir o kadar da şık iğne oyaları vardır.

Yeni başlayanlar için basit örneklerden zor örneklere kadar pek çok örnek mevcuttur. İğne oyası yapmak için, bir kursa gidebilir ya da tecrübeli birinden öğrenebilirsiniz. Ancak ben kendim öğrenmek istiyorum diyenlerdenseniz, sayfamızda sizler için hazırlamış olduğumuz video epey yararlı bir videodur. Sizler de pek ala bu videodan yararlanarak püsküllü iğne oyanızı yapabilirsiniz.

Püsküllü İğne Oyası Nasıl Yapılır Video Anlatımı

Püsküllü iğne oyası yapım aşamaları adım adım anlatılmış olup, basit ve anlaşılır bir dille sizler için hazırlanmıştır. Hepinize kolay gelsin. İyi çalışmalar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ