Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Puf Çiçek Nasıl Yapılır Türkçe videolu Anlatımlı

Puf çiçek nasıl yapılır başlıklı yazımızda örgü meraklıları için muhteşem puf çiçeklerinin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Puf çiçekleri 3 boyutlu bir görünüme sahip olduğundan dolayı, her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Patiklerde, bebek yeleklerinde, hırkalarda, atkı ve berelerde de puf çiçekler tercih edilir.

Puf çiçek yapımı tığ ile yapılan bir örgü çeşididir. Ve yapımı oldukça basittir. Görsellerden ve videodan esinlenerek sizler de kendi puf çiçeklerinizi yapabilirsiniz. Puf çiçeklerini ek başına kullanabileceğiniz gibi; yanına yaprak motifleri de örerek zengin bir görünüm elde edebilirsiniz. Renk renk çiçekler yaparak onları birleştirip bir battaniye elde etmek de yine siz örgü severlerin zevkine kalmış bir olaydır. İstediğiniz her yerde bu puf çiçekleri kullanmanız mümkün.

Örgüde, şişten ziyade tığ kullanmayı seven herkes, puf çiçeklerini büyük bir zevkle yapacaktır. Hatta örgüye yeni başlayanlar için de puf çiçek yapımı kolay bir anlatıma sahiptir. Çok fazla detay gerektirmeyen puf çiçek modeli, tığ ile kısa bir süre içerisinde örülebilecek bir örgü çeşididir. Puf çiçekleri, kullanacağınız alana göre renkli, tek renk ya da ortası farklı çiçek kısmı farklı renkte olacak şekilde de örebilirsiniz.

Örgü örmeyi hobi haline getirenler, sürekli farklı tarzda örgü örme merakındadırlar ve farklı modeller ararlar. Onlar için örnek çıkarmak oldukça basit bir işlemdir. Gördükleri her nesneyi örgüye çevirebilirler. Puf çiçek yapımı da işte tam bu noktada sizin için yeni bir model olarak karşınıza çıkmaktadır. Hem farklı hem kolay hem de eğlenceli bir yapıya sahip olduğundan dolayı, örgü örmeyi seven herkesin büyük bir merak ve hevesle örebileceği bir modeldir.

Puf çiçeklerini genelde örgü patik örneklerinde görürüz. Patik örüldükten sonra harici olarak örülüp patiğe monte edilir. Fakat farklı tarzda örerek de patikle birlikte kullanmanız mümkün. Puf çiçeği modeli örgü dünyasında yeni bir isim gibi dursa da aslında eskiden beri yapılan bir modeldir. Fakat farklı yörelerde farklı isimlere sahip olabilir.

Puf Çiçeği Nasıl Yapılır Video Anlatımı

Puf çiçeği yapımı ile ilgili tüm detaylara videomuzdan ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ