El Sanatları ve Hobi Sitesi

Ponpon Yapım – Krapon Kağıdından Ponpon Nasıl Yapılır?

Ponpon yapım konusuna değindiğimiz bu yazımızda, videolu anlatımı izleyerek; ponpon yapım konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Çeşitli süslemeler ile ev ve vitrinlerin süslemeleri yapılabilmektedir. Özellikle çocuk odaları için çocukların eğlenebileceği ve onların yaşına uygun süslemeler çok şık bir görünüm kazanılmasında yardımcı olmaktadır. Bunun için de elde yapılmış olan süslemeler, çocukların odalarında oldukça şık ve eğlenebileceği ürünler olarak görülmektedir. 

krapon kağıdından ponpon yapımı

Böyle seçenekler için birçok farklı ürün kullanılsa da krapon kağıdından çeşitli süslemeler yapılabilir. Özellikle krapon kağıdından ponpon yapımı ile çok şık bir süsleme elde edilebilmektedir. Bu nedenle birçok kişi bu şekildeki ponpon yapımlarını öğrenmek ister.Krapon Kağıdından Ponpon yapımı

Krapon Kağıdından Ponpon Yapım İçin Neler Gerekir? Krapon Kağıdından Ponpon yapımı. Krapon kağıdından ponpon yapmak için gerekli malzemeler; krapon kağıdı, mukavva kağıt, iğne, iplik, A4 kağıdı, cetvel, makas, yapıştırıcı, kalemdir. Bu malzemeler evde ya da kırtasiyelerde kolaylıkla bulunabilen ürünler olduğu için yapım aşamasında herhangi bir zorluk olmaz.

Yapım aşaması için öncelikle yuvarlak şekilde olan karton ya da A4 kağıdın üzerine eldeki yuvarlak bir nesnenin ağzı çizilir. Bunun için bir kase ya da kavanoz yardımcı olabilir. Cetvel ile bu yuvarlak ortalanır ve kenarlar da ortalanır. Daha sonra 1 cm ara ile noktalama oluşur. Bunlar cetvel yardımı ile birleştirilir. Daha sonra buraya krapon kağıdı yuvarlağı 2’şer santimetre geçecek şekilde kesilir. İkişer santimetre geçmiş şekilde olan krapon kağıdı, kağıda tutturulur. Daha sonra buraya yapıştırıcı sürülür ve tekrar katlama yapılır. Bunun için belirli aralıklar ile boşluk bırakılır. Buradaki birer santimetrelik boşluklar bir yapıştırıcı sürülüp bir sürülmemesi içindir. Bu işlem 20 krapon kağıdının üst üste yapışması şeklinde devam etmelidir.Krapon Kağıdından Ponpon yapım

Başta kullanılan kavanoz ya da kasenin ağzı ile mukavva kağıdına yuvarlak çizilir ve bu yuvarlak makas yardımı ile kesilir. Bu mukavva kağıdı krapon kağıdının üstüne yapıştırılır. Tutturulan krapon kağıtları çıkarılır ve üzerine yapıştırılan mukavva kağıt yuvarlaklığında yeniden kesilir. Daha sonra bu yuvarlak tam ortadan makas ile ikiye kesilir. İğne ve iplikle baş kısımlar bağlanır. Daha sonra da dış kısımlara yapıştırıcı sürülür. İki mukavva kağıdı tarafı birbirine yapıştırılır ve ponpon hazır hale gelir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ