El Sanatları ve Hobi Sitesi

Ponpon Paspas Yapımı – Renkli Ponpon Paspas Nasıl Yapılır Videolu

Ponpon Paspas Yapımı Videolu Anlatım

Ponpon paspas yapımı konusuna hoş geldiniz sevgili hanımlar. Bugün sizlere çeşit çeşit renklerden oluşmuş renkli ponpon paspas nasıl yapılır bunu anlatacağım. Ayrıca sizlere çatalla ponpon yapımıelde ponpon yapımıparmakta ponpon nasıl yapılırponpon paspas modelleri ve en son da ponpondan neler yapılır bu konularda biraz bilgiler vereceğim. Ponpon yapımı oldukça eğlenceli ve belki en kolay el işi uğraşları arasındadır.

Hemen alttaki videodan çatalla ponpon nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Ancak ponpon paspas yapımı birazcık daha uğraştırma gerektirir. Hobi dükkanlarında yada örgü ipi satan yerlerde değişik ponpon paspas malzemeleri satılmaktadır. Rafyadan, yünlü ipten bir çok şeyden ponpon yapabilirsiniz.

Yine bu tarz dükkanlarda ponpon yapma aleti ve çeşitli ponpon yapma aparatı bulunabilir. Ancak ponpon yapmak için illa bir ponpon yapma aleti olması gerekmiyor. Boşuna para verip ponpon yapma aparatı almayın.

Sizlere geçen haftalarda çatalla ponpon yapımı konusunu anlattım. Evet mutfaktaki yemek çatalınızla çok basitçe minik ponponlar yapabilirsiniz.

Bu minik ponponlar ile örgü modellerinizi süsleyebilirsiniz. Bebek berelerini tepesine takabilirsiniz. Yine bebeğiniz için öreceğiniz bir örgü bebek battaniyesine ucuna püskül niyetine bu minik ponponlardan takabilirsiniz.

Atkı ve şal uçlarına takabilirsiniz. Mutfakta dolap, kapı ve çekmece kulplarına süs olarak takabilirsiniz.

Elde Ponpon Yapımı Videolu Anlatım

Birde sizlere elde ponpon nasıl yapılır onu anlatan ayrı bir video daha çektim. Aynı zamanda hanımlar parmakta ponpon yapımı olarak ta bahsetmektedir bu konudan.

Şimdi de gelelim hanımlar ponpon paspas nasıl yapılır ve ponpon paspas nasıl birleştirilir konusuna. Bunun için sizlere çok güzel detaylı basit bir video hazırladım.

Bu video da ponponlardan paspas nasıl yapılır bunu gösterdim. Ponpondan paspas yapımı için kalın yumuşak yünlü ipler kullanmanızı öneririm ki paspasınınız yumuşacık olsun ve her bastığınızda ayağınız okşansın.

Ponpondan Neler Yapılır

Ponponlardan neler yapılabilir sorusunun cevabı tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Ama gene olarak ponponlardan yastık kenarı süsleri, battaniye kenarı süsleri yapılmakta. Ponpondan paspas modelleri yapılıyor.

Çocuklar için çok güzel ponpondan civciv, ponpondan tavşan yapımı gibi çok hoş değişik ponpondan oyuncak modelleri yapılıyor.

İnşallah zamanla her biri için videolu anlatımlar yapacağım.

Ponpon Paspas Modelleri

Önemli olan düzgün şekilde ponpon yapımı öğrenmek. Öğrendikten sonra ikinci aşama ponponları nasıl birleştireceğiz. Bundan sonra ise ponponları istediğiniz gibi birleştirebilirsiniz lego gibi .

Ben şimdi aşağıya sizlere farklı renk iplerle ponpon yaparsak nasıl renkli modellerde ponpon paspas modelleri ortaya çıkıyor onu göstereceğim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ