Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Ponpon Paspas Nasıl Yapılır | Kolay Ponpon Paspas Yapımı

Ponpon paspas nasıl yapılır konulu yazımızda evlerinizi renklendirecek güzellikte paspaslar yapmanız mümkün. Ponpon paspas yapımı çok basit bir şekilde yapılan ve bir o kadar da eğlenceli olan yapıma sahiptir. Ponpon yapmanın birden fazla alternatif yolu vardır. Kendinize en kolay yöntemi seçerek istediğiniz renkte ve istediğiniz büyüklükte ponponlar yapabilirsiniz.

Ponpon paspas nasıl yapılır sorusunu biraz açmak gerekirse; İlk adım olarak ponpon yapma işlemini tamamladıktan sonra bir diğer adım olan, birleştirme işlemini yapmalısınız. Tıpkı ponpon yapmanın birden fazla yolu olduğu gibi, birleştirme yönteminin de birden fazla yolu vardır. Ancak bizler izin için basit bir yol olan, kare delikli plastik tabanı seçtik.

Videomuzda daha detaylı bir anlatıma sahip olan ponpon paspas yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler; istediğiniz renkte ipler, plastik tabanlık, makas ve birleştirmeye yardımcı olacak bir tığ. Ponponları parmaklarınız yardımı ile yaparak birden fazla ponpon elde edebilirsiniz. Ponponları makasla düzelterek yuvarlak form almasını sağlarsanız, yapacağınız paspas daha düzgün ve daha şık duracaktır. Ponpon paspasları, banyoda, lavabo önünde, balkonda ya da çocuk odalarında kullanabilirsiniz. Hatta paspas olarak kullanmak istemezseniz, sandalye minderi olarak da kullanabilirsiniz.

Ponponlar, hemen hemen her alanda kullanılabilen çok amaçlı materyallerdir. Birden fazla şekilde ve alanda kullanarak ponponları değerlendirebilirsiniz. Biz sizler için ponponları paspas olarak değerlendirmekten bahsettik. Ponpon paspas yapımını kendiniz yapabileceğiniz gibi, varsa evde küçük çocuklarınızla birlikte yaparak hem birlikte eğlenceli vakit geçirebilir hem de onların motor becerilerine katkıda bulunabilirsiniz.

Ponpon paspas yapımı, masrafsız, fazla zaman almayan, eğlenceli ve sonucu mükemmel olan bir aktivitedir. Paspas ölçülerini kullanacağınız alanın genişliğine bağlı olarak kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Tabanlığını ponpon sayınıza göre ya da kullanacağınız alana göre küçültebilir veya büyütebilirsiniz. Ponpon paspas yaparken, ponponlarınızın ucunda biraz fazla ip bırakırsanız; tabana bağlama işleminiz daha rahat olur. Bunu zaten videomuzda daha detaylı olarak göreceksiniz. Aynı zamanda görsellerden de faydalanabilirsiniz.

Ponpon Paspas Yapımı Video Anlatımı

Ponpon paspas nasıl yapılır hakkında merak ettikleriniz videomuzda mevcuttur. Şimdiden hepinize kolay gelsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ