Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Penye İpten Yuvarlak Sepet Yapımı Adım Adım Resimli

Penye İpten Yuvarlak Sepet Yapımı Adım Adım Resimli

Penye ip kullanarak hazırlayacağınız sepetler için sistem üzerinden penye ipten yuvarlak sepet yapımı konusunda daha detaylı bilgi ulaşabilirsiniz. Adım adım resimlerle anladım sayesinde sizlerde istediğiniz gibi farklı amaçlar için kullanabileceğiniz sepetler hazırlayabilirsiniz. Yuvarlak şekilde hazırlayacağınız sepetler için tercih etmiş olduğunuz modele göre yapmanız gereken her türlü işlemi resimler üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yapım aşamasının her bir ayrıntısı resimleriyle anlatıldığından bu sayede sepet yapmak isteyenler tercih edecekleri farklı renk ve model seçeneklerine göre nasıl hareket etmeleri gerektiğinin resimler üzerinden öğrenebilirler. Farklı alanlarda kullanabileceğiniz penye ipten yuvarlak sepet modelleri için sistem üzerinden adım adım inceleme yaparak bu şekilde nasıl öreceğinizi öğrenebilirsiniz.

Penye İpten Yuvarlak Sepet Yapımı

İlk aşamada penye ipten yuvarlak sepet yapımı için penye ip temin etmeniz gerekmektedir. Beğenmiş olduğunuz farklı renkleri tercih edebilirsiniz. Daha sonrasında uygun boyutlarda bir tığ ile başlamanız gerekir. İlk aşamada sepetin alt kısmı yuvarlak bir şekilde hazırlanacağı için orta kısımdan başlayarak örülür. Giderek büyütülen yuvarlak sayesinde sepetinizin alt kısmını tamamladıktan sonra hiç ara vermeden aynı şekilde sepetinizin yan kısımlarını yapmaya başlayabilirsiniz.

Sepetinizin yan kısımlarında yarın bölüme geldikten sonra farklı renk tercih ederek bu şekilde daha şık sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle penye ipten yuvarlak sepet hazırlamak isteyenler bu konuda farklı renkleri kullanarak daha farklı sonuçlar elde edebilir veya tek renk tercih edenler aynı şekilde ara vermeden tek renk ile örmeye devam edebilirler.

Kolay Penye İpten Yuvarlak Sepet Yapımı

Daha önce tığ işi yapmış olanlar için kolay ve hızlı sonuç alabilecekleri model seçenekleri arasında yer almaktadır. Sepetinize son aşamasına doğru yaklaştığınızda rahat tutulabilir olması için iki yanında yer alacak boşluklar bırakarak bu şekilde sepetinize tutacak yapabilirsiniz.

Evde dilediğiniz her durumda penye ipten yuvarlak sepet yapımı ile farklı renklerde ve boyutlarda değiştirerek istediğiniz şekilde yuvarlak sepetler hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler penye ip, makas ve tığ olduğundan farklı bir malzemeye gerek kalmadan kısa süre içerisinde sizlerde şık sepetler hazırlayabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ