Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Penye İpten Sırt Çantası Nasıl Yapılır Videolu Açıklamalı Türkçe

Penye ipten sırt çantası nasıl yapılır, penye ip için nasıl tığ gereklidir, penye ipleri nasıl değerlendirebiliriz ve penye ipe dair merak ettiğiniz tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Penye ip, son zamanlarda oldukça fazla popüler olan bir iptir. Hemen hemen her yerde karşımıza çıkmakta ve çok da güzel modelleri bir arada bulundurmaktadır. Penye ipten, sepet, puf, saksılık, çanta, cüzdan, kalemlik ve daha pek çok farklı alanda ürünlere rastlamaktayız. Bizler ise size bu yazımızda, penye ipten sırt çantası nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Penye ipten sırt çantası yapımı kolay ve bir o kadar da zevkli bir yapıma sahiptir. Çünkü yün ipler gibi ince olmadığından, daha pratik bir örgü tekniğini oluşturur. Günümüzde sırt çantası kullanımı da oldukça yaygın olduğundan dolayı, inanlar farklı arayışlar içine girerek her geçen gün kendilerine yeni ürünler üretme peşindeler. Penye ipten sırt çantası da bu ürünlerden sadece biri. Özellikle küçük çocuklu anneler, genç kızlar ve sırt çantasını tercih edenler, kendilerine sürekli farklı sırt çantası modelleri ararlar. Penye ipten sırt çantası yapımı, her yaş grubundan örgü meraklısının yapabileceği bir kolaylıktadır.

Penye sırt çantasının avantajları olduğu gibi, dezavantajları da bulunmaktadır. Mesela yıkanması çok kolaydır, ancak içine kapasitesinden fazla bir ağırlık konulduğu takdirde, sarkma ve uzamalara maruz kalabilir. Bu da çantanın kısa sürede yıpranmasına ve çirkin bir görünüm kazanmasına neden olur. Fakat ufak tefek nesneler konulursa, hem çantayı daha uzun süreli kullanabilir hem de yıpranmanın önüne geçebilirsiniz.

Penye ipten örülen örgü modelleri için özel olarak satılan her renkte penye ipler mevcuttur. Ancak evinizde bulunan ve artık kullanmadığınız eski penyelerinizi de aynı ölçüde şerit halinde keserek değerlendirebilirsiniz. Büyük bir çanta yapmak istiyorsanız ve aynı renkten olmasını istiyorsanız, artık ipler pek de işinize yaramayabilir. Bunun için bir top penye ipi almakta fayda vardır.

Penye ipten sırt çantası yapımı ile ilgili resimler ve anlatımlı video sayesinde kendinize çok güzel bir sırt çantası yapmanız mümkün. Hepinize kolay gelsin.

 Penye ipten Sırt Çantası Nasıl Yapılır Video Anlatımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ