07.03.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Pasta Tarifleri ve Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Herkes mutfağına girip bir pasta yapmak istediği zaman pastane tarzında bir pasta pişirmek ister. Pastane tarzında leziz pastalar pişirmek için öncelikle yapmanız gereken şey pasta tarifleri alanında araştırma yapmaktır. Dilediğiniz bir pasta tarifi bulup defterinize ya da herhangi bir yere kaydettikten sonra, mutfağınıza girerek pasta yapım aşamalarına başlayabilirsiniz. Pastalar, lezzetli bir hal alabilmek için, kekinin kıvamlı bir şekilde pişmesi gerekir. Kekin kıvamını tutturduktan sonra ise, en önemli kısım krema ve jellerini kek üzerinde ustaca kullanmaktır. En iyi yemek tarifleri adreslerinde, mutlaka pasta tariflerine özel tarifler, tek bir kategori altında yer almaktadır.pasta tarifleir ve bilinmesi gereken püf noktaları

Özellikle de resimli pasta tarifleri, hafızanızda daha iyi kalacaktır ve tıpkı fotoğrafta yer alan pastayı elde etmek isteyeceksinizdir. Peki, öncelikle pasta nasıl yapılır sorusuna cevap niteliğinde bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Öğrendiğiniz ipuçları sonucunda, mutfağınızda ilk defa dahi pasta yapacaksanız, iyi bir sonuç elde edebileceksiniz. Pastaların kıvamında pişmesi için, kek kıvamının iyi halde hazırlanması gerekmektedir. Öncelikle tüm malzemelerinizi eksiksiz bir biçimde, oda sıcaklığı kıvamında tutmanız gerekmektedir. Oda sıcaklığında yer alan malzemeler her zaman daha iyi karışmaktadır. Pasta kekinin malzemelerini sırayla karıştırdığınızda ise, vanilya özü ve yumurtalar köpük halini alacaktır. Böylece kekiniz tam kıvamında pişmiş olacaktır.

Pasta kekinizi pişireceğiniz kek kalıbına da önem vermeniz gerekmektedir. Pastalar genellikle 3 kek katından oluşmaktadır. Bu nedenle pasta kalıplarınız bir hayli derin olmalıdır. Kekiniz tam kıvamında pişince, pasta kalıbından rahatlıkla çıkabilmesi için, kek hamurunu kalıba dökmeden önce bir miktar yağ sürebilirsiniz. Ya da un serpiştirerek kekinizin rahatlıkla çıkmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra kekinizi düz bir alana çıkarınca, ince bir iple kesimini yapmanız gerekir. Bıçak ya da benzeri bir aletle kesim yapmanız uygun olmayacaktır. Aksi takdirde kek hamuru parçalara ayrılabilir.

Bunun olmaması için ip kullanımı her zaman daha uygundur. Pasta hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da krema kısmıdır. Kremanızı ve jellerinizi ya da daha özel soslarınızı her zaman bir gün önceden hazırlamanız gerekmektedir. Krema gibi sıvı soslar, pasta keki üzerinde daha sıvı bir hal almaması için, donmuş bir halde kullanılmalıdır. Böylece kek üzerine daha iyi yapışacaktır ve pastayı katı bir kıvamda tutacaktır. Tüm pasta kekleri, genel olarak daha esnek bir kıvama sahiptir. Bu nedenle pişerken de dağılmaması önemlidir. Bu açıdan un kullanımı her zaman çok önemlidir. Mutlaka ölçülere uyum sağlanmalıdır. Ölçüden eksik ya da fazla kullanımı pasta kekini büyük oranda etkileyecektir.

Tüm malzemeleri doğru oranda kullandığınız takdirde, pasta kekiniz kek kalıbına yapışmadan pişecektir. Ayrıca kullanacağınız kek kalıbının hammaddesi de önem taşımaktadır. Mümkün olduğunca silikon kalıp kullanmanız önerilmektedir. Bir diğer husus ise, pasta kekini pişireceğiniz fırın ısısıdır. Fırın ısısını tarifte yer alan ısıya göre ayarlamanız gerekmektedir. Ayrıca pasta kekiniz pişer pişmez, kek kalıbından çıkarmanız gerekmektedir. Pasta kekinin kesimini de kek nemli bir hal aldığında yapmalısınız. Krema ve diğer sosları rahatlıkla kullanabilmek ve pastaya yaydırmak adına da, mutlaka tüplü ya da torbalı bir sıkacak kullanmalısınız.

Bir spatula yardımıyla pastayı tamamen kapladıktan sonra, krem şanti sıkacağı ile kendi zevkinize uygun süsler yapmalısınız. Kremalarınıza farklı gıda boyaları kullanarak, pastanızı çok renkli ve meyveli bir şekilde yapabilirsiniz. Ya da çikolatadan vazgeçemeyenlerdenseniz, çikolata sosları ve çikolatalı şantileri tercih edebilirsiniz.

En İyi Pasta Tariflerine Ulaşmak için En Doğru Adres: http://www.keyifliyemektarifleri.com/pasta-tarifleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ