Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Parmaksız Eldiven Yapımı

Parmaksız eldiven yapımı konulu yazımızda sizlerle birlikteyiz. Örgü heveslilerin merak ettikleri tekniklerden bu sayfamızda bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi örgü örmek, hobiden ziyade insanda alışkanlık haline gelen bir olaydır. Örgü seven herkes, istediği modeli örerek kendilerine birbirinden farklı modeller oluşturabilir. Parmaksız eldiven modeli de bu modellerden bir tanesidir.

Parmaksız eldiven, mevsimlik olarak kullanılabilen bir aksesuar olarak kullanılabilir. Duruşu son derece şık olan bu eldivenler küçükten büyüğe herkesin kullanılabileceği bir modeldir. Üstelik kolayca yapabileceğiniz parmaksız eldiven modelleri, her renkten her modelden sizlere hitap etmektedir. Parmaksız eldivenleri, bilekten keserek yapabileceğiniz gibi daha da uzatarak dirseklerinize kadar yapabilirsiniz. Parmaksız eldivende diğer eldivenlere göre bazı avantajlar vardır. Örneğin; çanta kullanımında, telefon kullanımında ve bunun gibi farklı alanlarda, parmaksız eldivenler daha rahat kullanılır.

Sayfamızda bulunan parmaksız eldiven yapımı ile ilgili görseller ve video, sizlere fikir açısından yardımcı olacak ve eldiven yapma konusunda sizleri hızlandıracaktır. Görsellerde bulunan örnek tek renk olarak başlanmıştır. Fakat siz istediğiniz renkte ve istediğiniz sayıda farklı renk ip kullanarak yapabilirsiniz. Hatta sayıyı artırarak isterseniz daha uzun bir eldiven örebilirsiniz. Örülüş mantığını kavradıktan sonra, eldiveninizi farklı aksesuarlarla detaylandırabilir ve süslü eldiven yapabilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarın çeşidine göre, günlük ve özel mekanlarda kullanılabilecek eldivenler örebilirsiniz. Birden fazla eldiven örerek de alternatif kullanımlar sağlayabilirsiniz.

Örgü eldiven kullanımı sadece kış mevsiminde değil, sonbaharda da kurtarıcı bir kullanım olabilmektedir. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta; daha ince bir ip kullanmak ve böylece mevsimine göre eldivenleri kullanmak olacaktır. Her örgüde olduğu gibi, kullanacağınız ipin numarasına göre tığ numarasını da ayarlarsanız hem daha kolay örgü örer hem de ortaya daha şık bir ürün çıkarmış olursunuz. Böylece tığ ve ip arasında bir uyumsuzluk yaşamamış olur, örgünüzü daha rahata yaparsınız.

Parmaksız eldiven yapımı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylardan bahseden videomuz, örgüye yeni başlayanlar için de oldukça faydalı bir anlatıma sahiptir. Kafa karıştırmayacak ve oyalamayacak detaylara sahip olan parmaksız eldiven yapımı ile ilgili videoyu izlerken, bir taraftan da hemen örgünüze başlayabilirsiniz.

Parmaksız Eldiven Yapımı Video Anlatımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ