DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Ortası Çiçekli Altıgen Motif Yapımı – Tığ İle Çiçekli Altıgen Yapılışı

Ortası Çiçekli Altıgen Motif Yapımı – Tığ İle Çiçekli Altıgen Yapılışı

Evde örgü işini sevenlerin tercih edeceği tığ ile çiçekli altıgen yapılışı konusunda detaylı bilgi almak istediğinizde sistem üzerinden bilgi alabilirsiniz. Orta kısmını oluşturmak için öncelikle tırabzan ile verilen model üzerinden uygulama yapmanız gerekir. Belirtilen ölçülerde yapacağınız çalışma sayesinde kısa süre içerisinde motifin orta kısmını altıgen olarak oluşturabilirsiniz.

Orta kısmını altıgen şeklinde oluşturduktan sonra çiçeğin diğer kısmına geçilmektedir. Farklı renk seçenekleriyle hazırlayacağınız motif sayesinde farklı alanlarda kullanabileceğiniz çiçek modellerine sahip olabilirsiniz. Orta kısmında altıgen motifin ardından devam eden model doldurma ile modelin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Trabzon ile doldurarak devam edeceğiniz model sayesinde kısa süre içerisinde çiçeğin tamamını hazırlayabilirsiniz.

Tığ İle Çiçekli Altıgen Yapılışı

Farklı alanlarda uygulama yaparak kullanabileceğiniz tığ ile çiçekli altıgen yapılışı konusunda sistem üzerinden inceleme yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz. Motifini ilk aşamasından son aşamasına kadar detaylı şekilde yapılan gösterimler daha fazla bilgiye ulaşmanızı sağlamaktadır. Tığ ile yapabileceğiniz basit uygulama seçenekleri arasında yer almaktadır.

Orta kısmında ilk olarak altıgen oluşturulması gerekmektedir. Oluşturmuş olduğunuz altıgenin etrafını doldurarak motife devam edebilirsiniz. Verilen ölçülerde uygulama yapılması herhangi bir sorun yaşamadan modelin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Altıgenin etrafını ablamlar ile dönerek çiçeğin orta kısmını oluşturabilirsiniz. Daha sonrasında üst kısmına farklı renk ip ile yapacağınız uygulama ile katman oluşturabilirsiniz.

Çiçekli Altıgen Nasıl Yapılır?

Dört ayrı renkten oluşan model farklı renk seçeneklerini birlikte kullanmanıza imkan sağlamaktadır. Bu sayede zevkinize uygun renk seçenekleri üzerinden uygulama yapabilirsiniz. Verilen ölçüler modeli birebir uygulamanıza yardımcı olmaktadır. Daha önce uygulama yapmamış olanlar tığ ile çiçekli altıgen yapılışı konusunda sistem üzerinden detaylı bilgi alabilirler.

Tığ ile yapacağınız uygulama sayesinde kısa süre içerisinde motifi ortaya çıkartabilirsiniz. Motifin orta kısmının tamamlanmasının ardından son aşamaya geçinmektedir. Motifin etrafını farklı renk iplerle dönerek lif haline getirebilirsiniz. Dilediğiniz boyutta büyüterek rahatlıkla kullanabileceğiniz şık ve kullanışlı lif modelleri oluşturabilirsiniz. Aynı model farklı renk seçenekleriyle farklı modeller oluşturmak için kullanılabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ