El Sanatları ve Hobi Sitesi

Origami Zarf Yapımı-Sarı Civciv Origami Zarfı Nasıl Yapılır?

Şirin zarflar özellikle çocukların ilgisini çekebilecek ve el işlerini geliştirebilecek olan gereçlerdir. Zarfların dikkat çekici bir hale gelmesini sağlayabilecek olan sarı civciv origami zarf yapımı ile civciv şeklinde çok sevimli zarflar elde edilebilir ve bu ürünler kullanılabilir. Kağıt, makas, fon kağıdı ve ufak göz maketleri ile oldukça sevimli civciv zarfları elde etmek mümkündür. Kağıt katlama sanatı olan origaminin kullanılması ile şık bir zarf yapmak mümkün olmaktadır. Sarı Civciv Origami Zarf Yapımı Nasıldır?

Origami sanatı ile yapılacak olan civcivli zarflar ile oldukça güzel bir ürün elde edilebilir. Yapım aşamasından önce makas, sarı kağıt, yapıştırıcı, yanak ve ağızlar için el işi kağıtları gerekir. Öncelikle sarı renkte olan a4 kağıdının katlanması gerekir. Katlanan bu kısmın fazlalıkları makas yardımı ile kesilmelidir. Elde edilen üçgen tekrardan açılır ve diğer tarafa doğru katlaması sağlanır. İki katlı olan üçgen sarı kağıdın üst tarafındaki köşe kenarına gelecek şekilde yeniden katlanır. Daha sonra sağ tarafta oluşan ufak üçgen yeniden içe doğru katlanır ve bu durum sol taraf için de aynı şekilde uygulanır.

Böylelikle zarf görüntüsü hemen hemen oluşmuş olmaktadır. Sol taraftan katlanan üçgen kısmın fazlalığı iki üçgenin kesiştiği noktaya kadar ters yönde katlanır ve katlanan bu kısmın içi bir kalem yardımı ile açılır. Açılan kısım yeniden bastırılarak bu kısma zarfın baş köşesinin gireceği şekilde ayarlanması sağlanır. Zarfın baş köşesi bu kısmı sokulduktan sonra zarf tamamen hazır olur ve sadece civciv şekli vermek kalır. Zarfın iki yan yüzeyine maket plastik gözler yapıştırıcı yardımı ile yapıştırılır. Daha sonra daha önceden alınmış olan el işi kağıtları ile zarfın baş köşesinin girdiği kısma bir ağız yapılır ve yanakları oluşturulur. Böylelikle sarı civciv oriami zarf yapımı tamamlanmış olur.

Ne İşe Yarar?Origami Zarf Yapımı

Özellikle küçük çocukların dikkatini çekmek ve onların herhangi bazı ürünlerini saklayabilmek adına oldukça güzel bir çalışma olan sarı civcivli zarflar ile eğlenceli zamanlar geçirmek ve çocuğun el işi becerisinin gelişimini sağlamam mümkün olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ