Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Tırtıklı Yaprak Nasıl Yapılır?

Örgü tırtıklı yaprak nasıl yapılır başlıklı yazımızla siz değerli örgü severlerin karşısındayız. Örgü modellerinde pek çok modeli ve motifi bir arada görmekteyiz. Aklınıza gelebilecek her türlü nesneyi örgüye yansıtmak ve onu örgüyle buluşturmak, tüm maharetli hanımların becerisi sonucu hayata geçebilmektedir. Bu nesnelerden bir tanesi de örgü yaprak modeldir. Tırtıklı yaprak modeli, tıpkı gerçek yaprağı anımsatan bir görünüme sahiptir. Çiçek modelleri ile bir arada kullanımı oldukça yaygındır.

Yaprak modellerini, hırkalarda, yeleklerde, havlu kenarlarında, bebek battaniyelerinde, şapkalarda, atkı ve berelerde sık sık görürüz. İplik kalınlığına göre kullanım alanları da farklılık gösterebilir. Örneğin kalın bir ip tercih ettiyseniz daha çok kışlık örgü modellerinde bu şekilleri kullanırsınız. Ancak oldukça ince bir ip tercih ettiyseniz de dantel, oya gibi el işlerinde yaprak ve çiçek motiflerini bir arada kullanabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız tırtıklı yaprak modeli, daha çok kalın iple yapılan örgülerde kullanılan modelleri içermektedir. Ancak sizler isteğe bağlı olarak ipinizi değiştirerek kullanım alanınızı da değiştirebilirsiniz. Örülme mantığını çözdükten sonra istediğiniz şekilde yapmanız mümkün. Tırtıklı yaprak modelini, örgünüzden bağımsız olarak tek başına örebilir ve sonradan nereye eklemek isterseniz oraya monte edebilirsiniz. Ya da örgünüzü ördükten sonra da devamı şeklinde örebilirsiniz. Genellikle aplike olarak nitelendirilen örgüden bağımsız örgü motifleri, örgüde en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Örgü tırtıklı yaprak nasıl yapılır, nerelerde kullanılır gibi soruların cevabı olarak, görsellerimiz ve videomuz sizlere yardımcı olacaktır. Yeşil renk başta olmak üzere farklı renklerde de yapraklar örebilirsiniz. Kız çocuğu şapkaları için süs, bebek battaniyelerinde ve hırkalarda çok fazla bu modeli kullanabilirsiniz. Bir çiçek etrafına birden fazla yaprak modeli ekleyerek ortaya çok güzel bir model çıkarabilirsiniz. Tırtıklı denmesinin sebebi de gerçek yaprağı anımsattığı için kullanılmıştır. Daha farklı isimlerde karşınıza çıkabilir ama genel olarak yapılış mantığı aynıdır. Yaprak modelini öğrendikten sonra hızlı bir şekilde yapabilir ve aynı gün içinde onlarca yaprak örebilirsiniz. Hem zevkli hem de kolay bir yapıma sahip olan tırtıklı yaprak modelinin videosunu izleyerek de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Örgü Tırtıklı Yaprak Nasıl Yapılır Video Anlatımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ