Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Örmenin Bilinmeyen Faydaları-Örgü Modelleri

  • Örgü
  • 23 Ocak 2018
  • 5.642 KEZ OKUNDU

Örgü örmenin faydaları konusuna değinmeden önce dilerseniz, örgünün hayatımızdaki yerinden kısaca bahsedelim. Doğduğumuz andan itibaren hayatımıza giren örgüyle ilk tanışma, aslında bebekken olur. Öyle ki, sarıldığımız ilk örgü battaniye modeli, giydiğimiz ilk örgü kazak modeli; yıllar geçse bile güzelliğinden bir şey kaybetmez. Örgü her daim hayatımıza olan ve hiç eskimeyecek bir şeydir.örgü örmenin faydaları

Alışveriş yaparken mağazalarda gördüğümüz birbirinden güzel örgü modelleri, örgü modasının hiç geçmediğinin göstergesidir. Fakat el işi örgü ürünlerine sahip olmak için, mutlaka mağazadan alışveriş yapmamız gerekmez. Oldukça masrafsız olan örgü malzemeleri temin edilerek, evde de rahatlıkla örgü modelleri yapılabilir. Örgü örmenin hayatımıza katkısı ise, yadsınamayacak kadar büyüktür.örgü örmenin faydaları

Örgü Örmenin Faydalarıörgü örmenin faydaları

1. Örgü örmek bir çeşit meditasyondurörgü örmenin faydaları

Örgü eğitimi oldukça kolaydır.Üstelik bir kez örgü örmeyi öğrendikten sonra, başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Çünkü kas belleği sayesinde, ilmek atmak bir süre sonra; tekrarlanan ritmik hareketlere dönüşecektir. Beden ve zihin bu noktada birlikte hareket etmektedir. Öğrenilen bir beceri haline gelen örgü örme, zihninizdeki düşüncelerden uzaklaşmanızı sağlayacaktır. Bu da medistasyonun insan üzerinde yarattığı etkiyle aynıdır.

2. Depresyonu hafifletir, stresi uzaklaştırırörgü örmenin faydaları

Örgü örmenin bilinmeyen faydaları arasında, stresi uzaklaştırması yer almaktadır. Günün yoğun temposu içerisinde, çoğu zaman depresyona girebiliriz. Halbuki örgü örmenin faydaları, depresyonu da stresi de hayatımızdan uzak tutmaktadır.

3. Motor faaliyetlerini geliştirirörgü örmenin faydaları

Örgü örme aktivitesi, kas faaliyetleriyle doğrudan etkilidir. Örme becerisini geliştiren kişilerin, motor faaliyetleri de orantılı olarak gelişmektedir. Bu durum ileride unutkanlık gibi pek çok hastalığa yakalanmanızı da önleyecektir. Eğer kaslarınızda bazı sıkıntılar varsa, ağrılı semptomlar yaşıyorsanız; örgü örmeye başladıktan sonra bu şikayetlerinizin azalacağını da gözlemleyebilirsiniz.

4. Örgü örmek özgüven kazandırırörgü örmenin faydaları

Örgü örerek, örgü modellerini yapabildiğiniz ilk andan itibaren; kendinizdeki değişimi hissedebilirsiniz. Ortaya eşi benzeri olmayan bir ürün çıkartmak, oldukça gurur vericidir. Böylelikle özgüveniniz de artacaktır. Belki de bu konuda fazlasıyla beceriniz olduğunu keşfedip, daha farklı ve harika ürünler üretebilirsiniz. Kim bilir, hatta yaptığınız ürünlerden bir gelir bile sağlayabilirsiniz. Bu da örgü örmenin sayısız faydalarından yalnızca bir tanesidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ