30.09.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Motif Modelleri Ve Motif Yapımı – Tığ İşi Çiçek Motifi Yapımı Örnekleri

Merhaba hanımlar bugün sizlere bir birinden güzel örgü motif modelleri ve motif yapımı göstermek istiyorum. El işi bu örgü çiçek motiflerini çok seveceksiniz. Bu tığ işi örgü çiçek motifleri ve yapılışları bir çok yerde işimize yarıyor. Mesela bir yelek yapacaksınız veya bir bere, şapka yapacaksınız onun üstüne bir gül motifi yamak istiyorsunuz yada bir lale motifi işlemek istiyorsunuz.

Tığ işi örgüler paylaşırken mümkün oldukça yapılışı gösterilen modeller paylaşıyorum ki bakip yapabilelim diye. Tabi arasıra manzara resmi niteliğinde çeşitli tığ işi örgü modeller ve örgü çiçek motfileri paylaşıyorum ve paylaşacağım.En Yeni Çiçek Motifi

Çünkü bulduğum her içerik her örneğin yapımını gösteren dokümanlar olmuyor. Ama örgü işinde kendini geliştirmiş artık uzman olmuş hanımlar için  örgü çiçek motiflerinin yapılış detayları olmasa bile paylaşmış oldugumuz örgü çiçek modellerine bakarak resimden örgü detaylarını çıkarabilir.

Evinizin çeşitli eşyalarını yine evinizde yaptığınız çeşitli figürlerde örgü motif örnekleri ile süsleyebilirsiniz. Nasıl mı? Çok basit yolu sadece sitemize sizler için yüklenen örgü motif örneklerine bakmanız ve incelemeniz yeterli hanımlar. Sizler için çok uğraşarak elde ettiğimiz örgü motifleri örnekleri sizler için sayfamızda yer alıyor. Bazı konularımızda ise çeşit çeşit çiçek motifi gibi örgü motifleri anlatımları ile verilmiştir.

örgü çiçek modelleri yapılışı

Birçok cici ve güzel örgü motiflerinin bulunduğu bu kategorimizde tatlı kelebekler, cici ayıcıklar, renkli meyveler, kırmızı çilekler, yeşil yapraklar, rengârenk çiçekler yer alıyor. Hanımlar çeşitli figürler ile örgü motif örneklerimizi inceledi iseniz bu motifleri kullanacak yerlerinizi de hemen aklınıza getirmiş olmalısınız.

Çünkü bu motifler evinizde süslemek için aksesuar aradığınız tüm eşyalara gidecek türdendir. Bunu hemen fark etmiş ve elinize tığ işinizi çoktan almış olmalısınız. Tatlı güzel ve şık ayıcıklar ile çocuğunuzun şapkasını süsleyebilirsiniz. Kelebekler ile kız çocuklarının güzel elbiselerine güzel bir hava katabilirsiniz. Bunların dışında çiçek motifleri ile çantanız ya da kırlentlerinizi süsleyebilirsiniz. Daha birçok alanda bu motifleri kullanabilirsiniz.

Örgü Çiçek Modelleri

İşte o zaman ördüğünüz her ne ise yelek veya şapkanın örgüsü haricinde çiçek motifine ihtiyacınız oluyor ki onu oraya monte edesiniz. Aşağıda sizlere çok güzel çiçek el örgüsü motiflerinin yapılışları ile beraber paylaşıyorum. Aşama aşama resimlerde motifin nasıl örüleceği size yardımcı olacaktır.

Hanımlar olarak bi evlerimize bazen süs eşyası almak istiyoruz. Oturma odasına, salona, misafir odasına değişik süsler biblolar almak istiyoruz. Bazen bu eşyalar modern tarz da oluyor bazen ise doğal tarz da oluyor.

Artık zücaciye de hazır fabrikasyon dantelli kumaş örtüler felan oluyor ama bence asla insanın kendi elinin emeği ile diktiğinin, kendi emeği ile ördüğünün yerini hiç biri tutamaz.

Bu sefer evimizin değişik yerlerini süsleyecek örgü çiçek modellerini göstermek istiyorum sizlere. Bu tığ işi örgü çiçek modellerini ister tek olarak ta süs eşyası olarak kullanabilirsiniz. İster bir yatak örtüsüne küçük bir yeleğe iliştirebilirsiniz.

Resimlerle adım adım yapımı anlatılan örgü çiçek motifleri yapımı konuma hoş geldiniz hanımlar. Bir önceki  paylaştığım konuda bol bol örgü çiçek motifi örneklerine yer vermiştim.

O konuda çiçek motiflerinin yapılışı gösterilmiyordu.  Eeee bulduğum her örgü çiçek motifinin yapılışı olmuyor. Ama becerikli iyi örgücü olan hanımlar bir gormeye nasıl yapılacağını çıkarabiliyor.

Örgü Çiçek Motifleri Yapımı

Örgü Çiçek Motifleri Yapımı

Annem eski örgücü hanımlar dan epey bi zamandır örgü isleri yapmıyor ama geçen gün sitede paylaştığım bir kac örgü modellerini gösterdim. Hemen aa bak bunu şöyle yaparsın bunua suradan şu şekilde zincir çekerek başlarsın demeye başladı.

Demek istediğim örgü konusunda tığ işlerinde tecrübe sahibi hanımlar eğer modelin yakın net resmi var ise onun nasıl yapılabileceğini çıkarabiliyorlar.

Bu konuda ise resimlerle yapılış aşamaları size rehberlik edecek olan örgü çiçek motifleri yapımı ile ilgili görseller paylaşacağım. Sitede daha önceden de çok güzel örgü çiçek motifi örnekleri ve yapılışlarının gösterildiği anlatımlı konular paylaştım.

Bu konulara site içerisinde sağda yukarıdan arama bölümünden örgü çiçek motifleri olarak aratabilirsiniz veya menülerden bulabilirsiniz.

Tek olarak sehpanı üzerine koyabilirsiniz.  Ben paylaşayım da siz yapın nereye isterseniz oraya koyarsınız.

Örgü motif modelleri ve motif yapımı örnekleri

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ