25.09.2023 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Kırlent Yapımı – Afrika Çiçeği Motifli Dekoratif Yastık Yapımı

Afrika çiçeği motifi ile örgü kırlent yapımı

Merhaba Hanımlar sizler için bu gün salonlarınız süsleyecek Afrika çiçeği motifli dekoratif örgü kırlent yapımı paylaşmak istiyorum. Bu altıgen motifi kullanarak 4 örgü yastık 1 adet de koltuk örtüsü yapıp salonunuza değişik bir hava katabilirsiniz.

Örgü örmeyi öğrenen hanımlar örgü kırlent yapımı işini çok seviyor. Artık hanımlar modern eşyalar içerisinde görünüşü ve dokusu itibari ile zarif örgü modelleri tercih ediyorlar.

Ve değişik örgü çiçek motifleri ile çok güzel bebek battaniye modelleri, salonunuz için örgü kırlent örnekleri, koltuk örtüleri, örgü hırka modelleri ve yelek modelleri yapabilirsiniz. Dilerseniz bunları satabilirsiniz de.

Eskiden evde kırlent yapımı yaygındı ve hep evlerimizde el yapımı kırlent modelleri olurdu. Şimdi hazır ürünler var. Fakat artık hanımlar eskisi gibi maddi imkan darlığından değilde şıklığı ve zarifliğinden dolayı örgü kırlent modelleri tercih ediyor.

Videolu Anlatımla Afrika Çiçeği Motifi Yapımı

Kırlent yapımı tığ işi örgü işleri arasında yapımı oldukça kolay ve çok zevkli bir örgü işidir. Bundan sonrada sizlere sık sık çeşitli tığ işi kırlent yapımı örnekleri ve anlatımlarını paylaşacağız. Tığ ile çeşitli örgü motifler yaparak, rengarenk çiçek motifleri örerek bu motifleri birleştirdiğinizde harika örgü yastık kırlent modelleri yapabilirsiniz. Genç kızlar çeyizleri için rengarenk örgü yastık kılıfı yapabilir.

Örgü Kırlent Nasıl Yapılır | Videolu Türkçe Anlatımlı
Örgü Kırlent Nasıl Yapılır | Videolu Türkçe Anlatımlı

Örgü çiçek motifimizin yüksek kısımların da ikili trabzan alçalan kısımlarında üçlülü trabzan kullanırsanız motifin kenarları düzleşip aynı çizgiye gelecektir.

Afrika çiçeği motifi yapımını hepsini bitirin güzelce bir el ütüsü yapın ve renk ayarlamaları için düz bir zemin üzerine yayın derim ben. O zaman birleştirirken hangi renk hangisinin yanında olduğu daha net görünecektir

 

Örgü Kırlent Nasıl Yapılır | Videolu Türkçe Anlatımlı
Örgü Kırlent Nasıl Yapılır | Videolu Türkçe Anlatımlı

Sizlere bu Afrika çiçeği motifi örgü kırlent yapımı için 2 adet motif birleştirme tekniği tavsiye ediyorum. Birincisi modelimizde olduğu gibi trabzan ile motif birleştirme. Diğeri de kontürle motif birleştirme tekniği. Her ikisi de bu model için oldukça güzel duruyor. Teknikleri incelemek için tığ işi örgü teknikleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hanımlar bu güzel konumuzun da sonuna geldik bir başka güzel örgü anlatımı konumuzda görüşmek üzere kendinize çok iyi bakın. Allah’a emanet olun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ