DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Kapı Süsü Yapımı – Tığ İle Üçgen Motifli Kapı Süsü Yapımı

Örgü Kapı Süsü Yapımı – Tığ İle Üçgen Motifli Kapı Süsü Yapımı

Kapı süsünüzü kendiniz yapmak istediğinizde örgü kapı süsü yapımı sayesinde modeli kolayca ortaya çıkartabilirsiniz. Tığ ile yapacağınız uygulama sayesinde kısa sürede modeli kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Basit uygulaması dilediğiniz her durumda model üzerinden kolayca modeli hazırlamanıza yardımcı olmaktadır.

Üç ayrı parçadan oluşan modeli oluşturmak için öncelikle parçaları hazırlamanız gerekir. Her parçanın orta kısmında çiçek motifi ile başlamaktadır. Farklı renk seçeneklerini birlikte kullanarak uyumlu bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle ilk aşamadan başlayarak daha sonrasında modelleri birbirine eklemeniz gerekir. Detaylı şekilde yapılan resimli anlatımla daha fazla bilgiye ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Örgü Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile üçgen motifler hazırlayarak elde edeceğiniz motifleri birlikte kullandıktan sonra ortaya çıkartacağınız kapı süsü dilediğiniz her alanda kullanabileceğiniz modeller arasında yer almaktadır. Orta kısmı oluştururken üç ayrı ikili tırabzan halinde oluşturmanız gerekir. Daha sonrasında bırakmış olduğunuz boşlukları üst kısma geçerek doldurmanız gerekir.

Doldurma işlemini tamamladıktan sonra üçgen şeklini alacak şekilde motifi tırabzanlar ile doldurarak işleme devam edebilirsiniz. İsteyen herkesin rahatlıkla yaparak kullanabileceği örgü kapı süsü yapımı konusunda ayrıntılı şekilde yapılan gösterimler modele dair bilgi almanızı sağlamaktadır. Doldurma işlemini tamamlayarak evde etmiş olduğunuz üçgenlerin üzerini aynı şekilde doldurmaya devam ederek motifi ortaya çıkartabilirsiniz.

Tığ İle Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Üç ayrı parça hazırladıktan sonra parçaları birleştirmeniz gerekir. Birleştirme işlemi için öncelikle tekli tırabzanlar halinde iki farklı renkten modeli oluşturmanız gerekir. Daha sonrasında modeli birbirine ekleyerek devam edebilirsiniz. Üst kısmı oluşturduktan sonra üç parçayı da modeli ekleyerek işlemin ana aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Kanalımıza Abone Olmayı unutmayınız.

Farklı renk seçenekleriyle hazırlayabileceğiniz örgü kapı süsü yapımı konusunda sırasıyla uygulama yaparak modeli oluşturabilirsiniz. Kısmında kullanacağınız farklı detaylar modelin daha şık görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca atkısını için ponpon hazırlamanız gerekmektedir. İpleri birbirine sararak orta kısımdan kesmeniz ponponların bir ucundan bağlayarak hazır hale getirmenizi sağlayacaktır. Bu sayede kapı süsü modelini hazır hale getirerek dilediğiniz her ortamda kullanabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ