DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Kalemlik Nasıl Yapılır | Videolu Türkçe Anlatımlı

Örgü kalemlik nasıl yapılır başlıklı yazımızda çocuklar için birbirinden harika örgü modelleri bulunmaktadır. Görsellerle ve video ile nasıl örgü kalemlik yapılır, hepsini öğrenebilirsiniz. Örgü çok eski zamanlardan günümüze kadar hiçbir değer kaybetmeden gelmiştir. Örgü hemen hemen her yerde karşımıza çıkan bir modeldir. Neredeyse her alanda kullanılır ve kolay kolay eskimeyen bir özelliğe sahiptir. Hatta nesilden nesile aktarılan çok kıymetli eşyaları oluşturur.

Örgü modelleri, fabrikasyon ürünler gibi kolay yıpranmadığından dolayı daha çok tercih edilir. Gerek tekstil hayatında gerekse diğer alanlarda sıklıkla örgü çeşitleri ile karşılaşırız. Bunlardan bir tanesi de örgü kalemlik modelidir. Örgü kalemlik yaparken ekstra bir masraf gerektirmeden, kalemlik modelinizi oluşturmanız mümkün. Evdeki artık ipleri değerlendirerek çok güzel modeller yapabilir ve çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Üstelik yapımı da son derece basit olan bu kalemlikleri istediğiniz sayıda, çeşitte ve büyüklükte yapabilirsiniz.

Adım adım anlatıma sahip olan video ve görseller, yapmak istediğiniz kalemlik modeli için ideal bir anlatımdır. Başlangıç tekniklerini öğrendikten sonra, farklı şekilde kendiniz de kalemliğinizi geliştirebilirsiniz. Örgü kalemlikler hem kullanış açısından hem de hijyen bakımından çok kolay bir şekle sahiptir. Çocuklarınızın çantasında fazla yer kaplamaz ve kirlendiği zaman da hiç tereddüt etmeden yıkayarak defalarca kullanabilirsiniz.

Örgü kalemliği büyük küçük herkesin zevkle ve beğeni ile yapabileceği bir modeldir. Renk renk desen desen kalemlikler yaparak, boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Kalemlik yapımında genellikle tığ kullanılır. Başlangıçlar sihirli halka tekniği ya da düz zincir çekip birleştirme teknikleri le yapılabilir. Eliniz hangi tekniğe daha yatkınsa, o tekniği seçerek kalemliğinizi örebilirsiniz. Elinizde bulunan ipleri kullanarak renkli kalemlikler yapabilir ya da isteğe ve tercihe göre tek renk kalemlik de yapabilirsiniz. Çocuklarınız için birden fazla kalemlik örerek onlara alternatif seçenekler sunabilirsiniz. Okul kalemleri için ayrı, boya kalemleri için ayrı kalemlikler örebilirsiniz. Hatta işi biraz daha abartıp çanta da örerek ikili takımlar yapabilirsiniz.  Örgü kalemlikler hediye seçimi için de oldukça hoş bir seçenek olabilir.

Örgü Kalemlik Nasıl Yapılır Video Anlatımı

Tüm örgü meraklılarına iyi çalışmalar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ