26.06.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Gül Yapımı – Örgü Gül Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Sevgili takipçilerim bugün sizlere gerçeğini aratmayacak kalitede örgü gül yapımı videolu anlatım konusu getirdim. Aşağıdaki resmi görünce sizde hak vereceksiniz ki. Acaba gerçek gül mü demeden edemiyor insan. Tabi bu kadar kaliteli bir örgü gül yapımı da biraz zor olabilir. Toplam 7 parça videodan oluşan bu bu gül yapımı eğitim videosu seti çok beğeneceksiniz. Çiçekler dünyanın süsleridir. Bu süsleri evlerimize, giysilerimize, takılarımıza da taşırız. Özellikle çiçeklerin içinde birisi var ki çok özel bir anlam yüklenmiş. Sevgili deyince, aşk deyince ilk önce güller akıllara geliyor, özellikle de kırmızı güller. Peki, şiş ve tığ işlerinde de çok sık kullanılıyor desem ne dersiniz?örgü gül yapımı-2

Örgü seven bayanlar, yaptıkları yelek, ceket, şallara farklı bir hava katmak adına küçük dokunuşlarda bulunabilir. Örneğin tığ işi gül yapımı videolu anlatım konusu ile gül motifi ve değişik örgü gül modelleri ile örgünüze hava katmanız mümkündür. Yaptığınız gülün rengi ile örgünüze farklı bir detay ekleyerek renklendirebilirsiniz. Örgü çiçek motiflerini tığ kullanarak oluşturabilirsiniz. Tığ işi gül yapımı anlatımlı olarak bu sitede bulabilirsiniz.

Öncelikli olarak zincir ile başlamalısınız. Zincir sayısı için sınırlama yoktur, istediğiniz büyüklüğe göre çekebilirsiniz. Çektiğiniz her zincire üç kez batıp, trabzan oluşturmalısınız. Bu şekilde devam ederek sıra sonuna kadar örmelisiniz. Diğer sırada ise bütün ilmeklere birer kez batmalı ve bu sırayı sık iğne olarak örmelisiniz. Sonraki sırada, ortalama 10 ilmeğe, tek batarak yine sık iğne örmelisiniz.

Böylelikle gülün orta kısmını örmüş olacaksınız. Her ilmeğe çift batarak, 5 ilmek boyunca ikili trabzan yapmalısınız. Yine her ilmeğe çift batarak üçlü trabzan örmelisiniz. Son sıra olarak, her ilmeğe batarak sık iğne örmeli ve bitirmelisiniz. Oluşturduğunuz uzun şerit halini içe doğru dolayarak gülü tamamlamış olacaksınız. Doladığınız bu gülü, dilerseniz yapıştırıcı yardımı ile ya da iğne ile dikerek sabitlemelisiniz.tığ işi gül yapımı anlatımlı-1

Oluşturduğunuz gülü, örmüş olduğunuz modelin dilediğiniz kısmına iğne yardımı ile dikebilirsiniz. Özellikle kız çocukları için ördüğünüz modellerde, bu detay hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Bazı hanımlar, yaptıkları takı tasarımları için de bu tip örgü modellerini tercih etmektedir.

İnternetten ya da gittiğiniz tuhafiyecilerden öğreneceğiniz modeller arasında yer alan örgü çiçek yapımı ile de tığ ile örebileceğiniz modeller arasına bir yenisini ekleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu modeller ile gece bir davete katıldığınız zaman kullanabileceğiniz çantalara da sahip olursunuz. Bu durum da tığ işi çiçek yapımı ve tığ işi gül yapımı anlatımlı videolardan yardım alabilirsiniz.

Tığ işi gül yapımı videolu anlatım

Öyle güzel örgü çiçek modelleri yapılıyor ki bakmaya doyum olmuyor. Biz becerikli hanımların elinden hiçbir şey kurtulmuyor. Bir çiçek motifini daha önce yapmış iseniz tığ işi gül yapımı anlatımlı görsellerini takip ederek gül motifleri yapmak sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Öyle güzel Örgü Gül Yapımı motifler elde edeceksiniz ki bir tek kokusu eksik kalacak. Sade veya katlı tığ işi gül motifi yapmak diğer çiçek desenlerinde olduğu gibi tek bir ilmekle başlayacak. Önce anlatımları inceleyin.

Örgüden yapılan gülleri istediğiniz yerde kullanın. Bana kalırsa şallara, fularlara, mutfak peçetelerine çok yakışıyor. Siz yaratıcılığınızı ortaya koyarak daha farklı kullanım alanları bulabilirsiniz. Örgü şişleriyle de çeşitli örgü çiçek yapımı gerçekleştirilse de benim favorim her zaman tığ işi çiçek yapımı olmuştur. Tığ işi yapmaktan hoşlananlar çeşitli çiçek motiflerini denemiştir. Bunların arasında tığ ile gül yapımı da vardır muhtemelen.

Tığ ile çalışacak, örgü gül yapımı deneyecekseniz tığınızın numarasını ipinizin kalınlığına uygun olarak seçmelisiniz. Yapacağınız çiçeklere, güller için örgü çiçek yapımı anlatımlı bir yol göstericiyi sizin için seçtim. Çok sayıda tığ işi çiçek örnekleri arasından gül iyi bir seçim bence. Göreceksiniz ki tığ işi gül yapımı düşündüğünüzden de kolay olacak.

Videolu anlatımla örgü gül yapımı

Bölüm-1

Bölüm-2

Bölüm-3

Bölüm-4

Bölüm-5

Bölüm-6

Bölüm-7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ