19.07.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Gül Motifi Yapımı – Çocuk Bereleri İçin Tığ İşi Gül Modeli Yapımı

Hanımlar sizlere çok hoş bir örgü gül motifi yapımı paylaşmak istiyorum. Kare kare resim ile tığ işi örgü gül motifimizi adım adım yapabilirsiniz. Çok hoş ve canlı gibi duran bu örgü modelini aşağıda nerelerde kullanabileceğinizden bahsedeceğim. Birde konuyu sonuna kadar okuyun ki açıklamaları kaçırmayın.örgü gül motifi yapımı

Daha öncede sizlere bir çok örgü çiçek motifi paylaştım. Hatta bir çok meşhur çiçeğin sizlerle örgü ile yapımını paylaşmıştım.  Aşağıya bunlardan bir kaç tanesini sizlere örnek olsun diye veriyorum. Dileyen bakabilir.

Örgü Kardelen Çiçeği Yapımı

Tığ İşi Küpe Çiçeği Yapımı

Örgü Nergis Çiçeği Yapımı

Örgü Gelincik Çiçeği Yapımı

Burada paylaşacak olduğum örgü gül motifi konusunun ise başka bir özelliği var. Bu konuyu sizlerle paylaşmak için örgü bere modelleri araştırıyordum. Bir Rus sitesinde çok güzel kız çocuğu örgü bere modeli gördüm. Orada bu gül motifi kız çocuğu örgü berenin üstüne rozet olarak dikiliyordu.

Sizlerle paylaşmak istedim fakat bir konu içerisinde 2 adet kız çocuğu beresi ve 2 ayrı çiçek motifinin yapımını paylaşmışlar. Dolayısı ile sayfa ağır ve yavaş yükleniyordu bende hepsini ayrı ayrı sizlere konu olarak açayım dedim. bu şekilde isteyen istediği konuya bakabilir diye düşündüm.

Arkadaşlar paylaşacağım gül motifinin yapımı detaylı olarak resimlerle anlatılmıştır. Ama konuyu bulduğum yerde Rusça anlatılmış ve Rusça bilip çeviremediğim için ben sizlerle resimlerini paylaşıyorum.

Bu gül motifi buradaki  “Kız Çocukları İçin Örgü Bere Yapımı konusunda kız çocuğu için örgü bere yapımında kullanılmıştır. Gül motifi bu konudaki örgü berenin üstüne rozet olarak dikiliyor.

Resimlerden çoğu şey anlaşılıyor eli yatkın olan yapabilir diye düşünüyorum. Burada çok konu paylaşıyorum her bir örneği yapıp deneme şansım olmuyor sizler eğer yaparsanız bizlerle paylaşın ki buda bize mutluluk veriyor sevgili takipçiler.

 

Resimlerle örgü gül motifi yapımı

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ