DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Örgü Ay Çiçeği Yapımı – Tığ İle Ay Çiçeği Nasıl Yapılır?

Örgü Ay Çiçeği Yapımı – Tığ İle Ay Çiçeği Nasıl Yapılır?

Farklı modeller konusunda tercih edeceğini örgü ay çiçeği yapımı konusunda detaylı anlatımlar ile bilgi alabilirsiniz. Her aşama detaylı şekilde yapılan açıklamalar sayesinde sorunsuz şekilde yapılabilir. Ayçiçeği şeklinde hazırlayacağınız örgü sayesinde farklı alanlarda kullanabileceğiniz motiflere sahip olabilirsiniz. Uygulamanın ilk aşamasında orta kısmı hazırlamanız gerekir.

Orta kısmından başlayarak devam edeceğiniz modele için ihtiyaç duyacağınız malzeme seçenekleri ip, tığ ve makas olacaktır. Farklı renklerde hazırlayacağınız ipler sayesinde modeli kolayca ortaya çıkartabilirsiniz. Orta kısımda yuvarlak şeklinde modeli oluşturmak için tırabzanlar kullanılmaktadır. Bu sayede kolayca uygulama yaparak orta kısmı kısa süre içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Örgü Ay Çiçeği Yapımı

Kahverengi ve sarı ip kullanarak hazırlayacağınız örgü ay çiçeği yapımı verilen ölçülerde uygulama yapılmasıyla sorunsuz şekilde oluşturulabilir. Orta kısmın tamamlanmasının ardından yaprak kısmına geçilmektedir. Yaprak kısmında tırabzanlar ile yapacağınız uygulama sayesinde tek tek ipi koparmadan modele devam edebilirsiniz. Ortadaki kısmın etrafını tamamen aynı şekilde tırabzanlar ile hazırlayacağınız motif ile dönerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tığ ile kolayca uygulayabileceğiniz motifler arasında yer almaktadır. Bu sayede farklı alanlarda kullanmak için farklı boyutlarda hazırlama imkanı elde edebilirsiniz. Resimli anlatımla nasıl yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgi elde etmenizi sağlamaktadır. Sistem üzerinden yapacağınız inceleme sayesinde ay çiçeği örgü modeli için daha fazla bilgiye ulaşım sağlayarak uygulama yapabilirsiniz.

Tığ İle Ay Çiçeği Nasıl Yapılır?

Tığ işi yapmayı sevenlerin tercih edebileceği modeller arasında yer alan örgü ay çiçeği yapımı aşamalı şekilde anlatılmaktadır. Bu sayede her aşamayı takip ederek modeli kolayca uygulayabilirsiniz. Sorunsuz şekilde uygulama yapmak isteyenler verilen ölçüler üzerinden uygulama yapabilirler. Kolay uygulanabilir olması evde tığ işi yapmak isteyenlerin tercih edebileceği seçenekler arasında yer almasını sağlamaktadır.

Modem iki parçadan oluşmaktadır. Bu sayede öncelikle orta kısma oluşturarak üzerine ikinci kısma eklemeniz gerekir. Sırası ile yapacağınız uygulama sayesinde sorun yaşamadan modeli kolayca hazırlayabilirsiniz. Daha önce tığ ile uygulama yapmamış olanlar sistem üzerinden alacakları bilgi sayesinde modeli sorunsuz şekilde uygulayabilirler.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ