14.04.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Nilüfer Çiçeği Modeli Peçete Katlama Tekniği-Peçete Nasıl Katlanır?

Nilüfer çiçeği modeli peçete katlama tekniği konusuna değindiğimiz bu yazımızda, videolu anlatımı izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. En verimli süsleme ve sunumlar arasında peçete katlama teknikleri gösterilebilir. Özellikle birçok sunum da gösterilen ve özel gün ve davetlerde birçok kişinin sunumunu güzelleştiren peçete katlama teknikleri ile misafirlere ya da davetlilere şık bir tasarım ile sunum yapma imkanı doğabilir.

nilüfer çiçeği modeli peçete katlama

Kişinin misafirlerini özel hissedilebileceği bu katlama tekniği sayesinde birçok kişi oldukça mutlu olabilir ve yemeklerden daha çok keyif alabilir. Çünkü sunum yemeklerden keyif almayı sağlayan en önemli aktivitelerdendir.nilüfer çiçeği modeli

Nilüfer Çiçeği Modeli Güzelliği İle Sunumun Harikalaşmasınilüfer çiçeği modeli

Peçete katlama teknikleri arasında en çok tercih edilen figürlerden birisi de nilüfer çiçeği olmaktadır. Zor gibi gözüken aslında çok kolay bir yapımı olan nilüfer çiçeği şeklinde katlamalar ile kişiler, yaptıkları sunumları en güzel hale getirmeye uğraşırlar. Bilmeyen kişiler de nilüfer çiçeği modeli peçete katlama tekniği ile misafir ya da davetlilere en güzel sunumu hazırlamayı hayal etmektedir.

Nilüfer Çiçeği Modeli Peçete Katlama Tekniği Yapımının Aşamalarınilüfer çiçeği modeli

Öncelikle peçete tam bir şekilde açılır ve peçetenin 4 köşesi, peçetenin orta noktasına gelecek şekilde katlanır. Burada katlanan parçalar üst üste gelmemeli ve çizgiye dokunmamalıdır. Altta kalan köşe yine orta noktaya doğru gelecek şekilde iç tarafa katlanır. Aynı işlem 4 köşe için uygulanır. Böylelikle yeniden bir kare şekli elde edilmiş olur. Daha sonra peçete ters çevrilir ve kenar tarafları iç tarafa doğru katlanma gösterir. Buradaki 4 köşe de orta noktaya gelecek ve birbirine değmeyecek şekilde katlanır. Diğer tarafta yapıldığı gibi yeniden 4 köşe orta noktaya doğru katlanır. Buradaki özel durum, kenarların birbiri ile temasının olmamasıdır. Daha sonra ters çevrilen peçete iç kısımlardaki katlanmalar açılarak çorba ve bardak için peçeteye dönüştürülebilir. Bunun yanında ortadaki kenarların uçlarından ters tarafa çevrilerek nilüfer çiçeği şeklinde bir peçete katlaması sağlanabilir.nilüfer çiçeği modeli

Çorba kâsesi, bardak ya da salata kâsesi gibi gereçlerin süslenmesinde oldukça şık duran ve sunum olarak masaya büyük bir hava katan bu peçete katlama tekniği ile en iyi iltifatları duymak mümkün olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ