DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Mukemmel Orgu Gul Nasil Yapilir?

Örgü ile uğraşan herkesin işine yarayacak olan örgü gül nasıl yapılır konusuna ilişkin detaylar burada! Örgü gül yapımında 2.5 numara tığ ve merserize ip kullanımı yeterli olacaktır. İlk sırada 63 zincir ile işe başlanır. Eğer gül motifinizin daha büyük ebatlarda olmasını istiyor iseniz zincir sayınızı artırabilirsiniz.

İkinci sıraya geçildiğinde 3 zincir aralıklar ile ikişerli trabzanlardan oluşan bölmeler yapılır. Üçüncü sıraya gelindiğinde 1 tane tekli, 1 tane ikili, 2 tane üçlü, 1 tane ikili ve 1 tane de tekli trabzanlar yapılır. Böylece bir önceki sırada bırakılan tüm bölmelerin doldurulması sağlanmış olur. Ardından motifin düzgün biçimde yuvarlanması ile gül görünümü verilir.

Motifin arka tarafının ise dikilerek sabitlenmesi gerekir. Gül motifi üzerinde daha farklı şekilleri denemek isterseniz kullandığınız ipten trabzan sayısına ve bölmelerin doldurulmasına kadar bir çok alanda değişikliğe gidebilirsiniz.

Örgü Gül Nasıl Yapılır

Birbirinden farklı gül motiflerinin olması özellikle ev hanımlarının örgü işini hobi olarak benimsemelerinin bir sonucudur. Hobi olarak yapılan bu iş ortaya çok sayıda motif örneği çıkarmıştır ve daha da var olan örnekler üzerine katkı yapılarak örnek modellerin versiyonları türetilir. Söz konusu örgü ve gül olduğunda örgü gül nasıl yapılır sorusu ortaya çıkar.

Örgü gül yapımında motifin nerede kullanılacağı ve hangi ip ile elde edileceği önem taşır. Genellikle örgü gül örnekleri tığ ile elde edilen motiflerden biridir. Yapımı oldukça kolay olan bir örnektir. Ancak üzerinde yapılacak olan değişikliklerde bu motifin daha zorlaşmasına da sebebiyet verebilir.

Örgü Gül Örnekleri

Örgü gül örnekleri ile çoğu alanda kullanılabilen motiflerdir. Havlu kenarlarında, aksesuar amaçlı, masa örtüleri veya fiskos örtülerinde, yatak örtülerinde ve daha çoğu alanda kullanım imkanına sahiptir. Eğer tığ ve ipi ilk defa elinize alıyor iseniz ve bu örgü gül motiflerinden etkilenmiş iseniz muhtemel bir şekilde örgü gül nasıl yapılır sorusuna cevap arayacaksınız. Örgü gülün yapımında trabzan yapımını ve zincir çekmeyi bilmeniz şimdilik basit örgü gül modelleri yapabilmeniz açısından yeterli örgü tekniklerinden olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ