DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Motifli İlmek Atma Tekniği Nasıl Yapılır?

Motifli ilmek atma tekniği nasıl yapılır konulu makalemizde sizler için motifli ilmek nasıl atılır tekniklerinden bahsedeceğiz. Motifli ilmek atma tekniği kulağa zor gelen bir teknik gibi gelse de aslında oldukça basit yapılan bir örgü çeşididir. Genelde motifli örnekler örgü modellerinin alt kısımları için kullanılır. Yani örgü hırka, yelek gibi kıyafetlerin etek uçlarını oluşturan modeller arasındadır. Örgü modellerine en son kenar geçirilerek motif yapılabileceği gibi, motifli ilmek atma tekniğini kullanarak da örgünüze başlayabilirsiniz.

Motifli ilmek örnekleri şişlerle yapılan modeller arasında yerini alır. Örgüye yeni başlayanlar için, görseller ve sizler için hazırladığımız video oldukça faydalı olacaktır. Hırka ve yeleklerde kenar olarak kullanılan bu motif modelleri, örgü battaniye modelleri için de kullanılabilir. İstenilen renkte ve istenilen ip kalınlıkları kullanılarak ve tabi ki kullanacağınız ipin kalınlığına göre şiş de belirleyerek, örgü örebilirsiniz.  Her ne kadar örgü yaparken tığ kullanmak daha basit gibi görünse de esasında motifle ilmek atma tekniğinde şiş kullanımı da oldukça kolaydır.

Motifli ilmek atma teknikleri son zamanlarda klasik örgü modellerinden ziyade yeni tarz örgü modellerinde daha çok tercih edilen bir teknik haline gelmiştir. Motifli ilmek atma tekniği kullanılan örgüler tıpkı fabrikasyon ürünler gibi görünüyor. Örgünün de bu sayede daha şık görünmesini sağlıyor.

 

Örgü örmeye ilgisi olan herkesin bu tekniği bir kez olsun denemesi gerekir. Bir kere denedikten sonra da diğer klasik yöntemleri bir daha denemek istemeyeceksiniz. Örgünüze bir oya görünümü sağlayan motifler, sıradan bir görünüm yerinde daha zarif ve şık bir görünüm oluşmasını sağlıyor.

Örgünün eskiden beri değişmeyen bir tarzı olduğu için günümüzde örgülere farklı teknikler katarak, daha da zengin hale getirenlerin sayısı da bir hayli fazla durumdadır. Her ne kadar eskilerdeki moda günümüzde tekrar canlılığını kazanmış olsa da ufak tefek birkaç dokunuşla daha farklı uygulanan tekniklere sahip örgü çeşitleri de vardır.

Motifli İlmek Atma Tekniği Nasıl Yapılır Video Anlatımı

Sizler de örgünüze hazır alınmış hissi vermek istiyorsanız şayet videomuzu mutlaka izlemelisiniz. kolay gelsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ