18.02.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Minyatür Şemsiye Yapımı-Açılıp Kapanan Minyatür Şemsiye Nasıl Yapılır?

Minyatür şemsiye, her anlamda popülerliğini koruyan hediyelik eşyalar arasındadır. Yıllar geçse bile güzelliğinden ödün vermeyen minyatür şemsiyelerin yapımı oldukça kolaydır. Sizlerde sevdiklerinize unutulmaz bir hediye hazırlayabilir, minyatür şemsiye yaparak onları şaşırtabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

kokteyl şemsiyesi yapımı

Minyatür şemsiyenin nasıl yapıldığını aşamalı olarak bu yazımızda anlatacağız. Sizlerde aşamaları sırasıyla takip ederek, birbirinden güzel rengarenk şemsiyeler yapabilirsiniz.

Minyatür Şemsiye Yapımı İçin Gereken MalzemelerMinyatür Şemsiye Yapımı

  • Renkli a4 kağıdı
  • Makas
  • Bant
  • Kalem
  • Yapıştırıcı
  • Silikon tabancası
  • Boncuklar

Açılıp Kapanan Minyatür Şemsiye Nasıl Yapılır?

A4 kağıtlarını katlayıp kare şekline getirin. Makas yardımıyla kestikten sonra, katlayın.Minyatür Şemsiye YapımıKatlama esnasında bir makastan yardım alabilirsiniz. İlk olarak kırmızı kağıttan başladık. Ancak şemsiyenizi, en çok hangi renkleri seviyorsanız o renklerden yapabilirsiniz. Tamamen sizin zevklerinize kalmıştır.Minyatür Şemsiye Yapımı

Kırmızı kağıdı katlama işlemini bitirdik. Şimdi diğer sarı kağıdı da aynı işlemleri tekrar ederek katlayın. Katladığınız kağıtların kenarlarından küçük bir üçgen oluşturacak şekilde çizgi çizin. Daha sonra bu çizgiyi makas yardımıyla kesin. Kenarlarından küçük üçgenleri kestiğiniz kağıtların, orta kısımlarından bir çizgi çizin.

Bu çizgilerden tamamını kesmemek kaydıyla bir miktar kesin. Biraz da kağıtların uç kısımlarından kesin. Kağıtları açın. Küçük üçgen şeklinde kestiğiniz kısımları dışa doğruyu katlayarak, şemsiyenin ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz. Sarı kağıdı kırmızı kağıdın üzerine yerleştirin. Yerleştirdikten sonra, köşeler denk gelecek biçimde, kağıtları birbirine uhu yardımıyla yapıştırın.

Son aşama olarak kürdanı şemsiyelerin ortasından geçirerek, silikon tabancası yardımıyla sabitleyin. Kürdanların baş kısmına ve uç kısmına boncuk takın. İşte hazır! Minyatür Şemsiye Yapımı

Minyatür Şemsiye modelleri ile kokteyl bardaklarınızı süsleyebilirsiniz. Özel günlerinizin, doğum günlerinin favorisi olan kokteyl bardaklarına bu süsler çok yakışacaktır. Bu konuda tek dikkat etmeniz gereken husus, şemsiyenizi bardak boyutlarınıza uygun olacak ölçüde ve daha küçük hazırlamanızdır. Bu husus için cetvelle hassas bir şekilde ölçüm yapmanızı tavsiye ederiz.

Kendinize ait bir köşe oluşturabilirsiniz. Silikon tabancası yardımıyla 3 boyutlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Şemsiyeleriniz evinize çok yakışacaktır. Minyatür Şemsiye Yapımı

Küçük şemsiyeleri farklı yöntemler ile deneyip, hangisi daha kolay geliyorsa o yöntemi tercih ederek yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ