06.03.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kurabiye Süsleme

Evde keyifle yapabileceğiniz kurabiyelerinizi muhteşem kurabiye süslemeleri ile bambaşka bir görünüme kavuşturabileceğinizi biliyor musunuz? Kurabiyeden çok birer tabloyu andıran ve gerçekten gören herkesin büyük beğenisini kazanacağına emin olduğum kurabiye süslemeleri emek, zahmet ve şüphesiz ki yetenek gerektiriyor. Sizler de çay saatlerinizi ve özel günlerinizi birer şölene dönüştürmek istiyorsanız hem lezzet olarak hem de görsel olarak oldukça hoş görünümlere sahip bu kurabiye süslemelerini tercih edebilirsiniz. Yuvarlak ya da kare fark etmeksizin istediğiniz lezzet ve görünümde kurabiyeler hazırlayarak üzerlerini şeker hamuru yardımı ile dilediğinizce süsleyebilirsiniz.

 

kurabiye süsleme örnekleri

kurabiye süsleme örnekleri

Her ne kadar şeker hamuru ile kurabiye süsleme denildiğinde akla sıradan doğum günü kurabiye süslemeleri gibi isim ya da yaş yazılı veya sevimli figürler ile süslü kurabiyeler geliyor olsa da özel olarak bir araya getirdiğim bu kurabiye süslemeleri modelleri artık bu ön yargıyı sonuna dek yıkacak.

Şeker hamurunun muhteşem görsellere dönüştürüldüğü bu kurabiyeleri yemeğe kıyamayacaksınız. Şeker hamurları sanılanın aksine yapımı çok zor hamurlar değildir. Ancak siz yeterli vaktiniz olmadığı için ya da uğraşmak istemediğiniz için şeker hamuru yapamıyorsanız piyasada hazır olarak alabilirsiniz.

Mutfakta geçirdiği zamanları farklı şeyler hazırlayarak geçirmeyi seven bayanlar için sıra dışı kurabiye süsleme modellerini bir araya getirdim. Çay saatlerinizde ya da özel günlerinizde misafirlerinize sunmak adına sizler de değişik lezzet ve görünümlere sahip ikramlıklar yapmaktan hoşlanıyorsanız bu kurabiye tasarımlarını mutlaka görmelisiniz. Kurabiye süslemelerinizi yapabilmek için şüphesiz ki öncelikle kurabiyelerinizi hazırlamanız gerekiyor. İstediğiniz gibi kurabiye hamurunuzu hazırlayarak kalıplar yardımı ile kesebilir ve daha sonra fırına atarak pişmesini bekleyebilirsiniz.

Piştiğine emin olduğunuz kurabiyeleri fırından aldıktan sonra soğumasını bekleyin. Daha sonra ister kendi yaptığınız ve dinlenmeye bıraktığınız isterseniz ise hazır olarak aldığınız şeker hamurunuzu bir merdane yardımı ile açarak daha önce kurabiyelerinizi kesmek için kullandığınız kalıplar yardımı ile kesebilirsiniz.

Kestiğiniz şeker hamurlarını kurabiyelerinizin üzerine yerleştirdikten sonra ise yapmanız gereken şey üzerlerini dilediğiniz gibi süslemek. Bu galeri de yer alan kurabiye süslemeleri gören herkesi kendisine hayran bırakacak türden. Birbirinden şık ve zarif renk renk çiçeklerin yanı sıra sevimli ve hoş figürlere de ev sahipliği yapan birbirinden değişik bu kurabiye modellerini ne siz ne de misafirleriniz yemeğe kıyamayacaksınız.

kurabiye süsleme malzemeleri

kurabiye süsleme malzemeleri

Hem lezzet olarak hem de görsel olarak muhteşem olan bu kurabiye süslemeleri sıradan kurabiyelerden oldukça farklı. Her biri birer tablo görünümüne sahip bu kurabiyeleri nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız resimleri inceleyerek kolaylıkla fikir sahibi olabilirsiniz.

hanımlar sizlere bu muhteşem kurabiye süslemeleri yapan kişiyi tanıtayım istedim. Konu sonunda sizlere bu güzel kurabiyeleri yapan tasarlayan kişinin linklerini veriyorum.

Hanımlar birde sizlere konun sonunda Türkçe anlatım  ile oyun hamuru yapımı videomuzu paylaşmak istiyorum.

Hazır olarak satılan hamurlardan alarak buzdolabınızda uzun süre muhafaza edebilir ve gereksinim duyduğunuzda çıkararak rahatlıkla ister pastalarınızda isterseniz ise kurabiyelerinizde kullanabilirsiniz. Sizlerde muhteşem görünümlü kurabiyeleriniz ile misafirlerinizin beğenisini toplamak istiyorsanız resimlere mutlaka göz atın. Belki yapması zorda olsa bile bakması ayrı bir keyif veriyor.

 

Birde hanımlar sizlere bu muhteşem kurabiye süslemeleri yapan kişiyi tanıtayım istedim. Konunun en altında sizlere bu güzel kurabiyeleri yapan tasarlayan kişinin linklerini veriyorum.

Kurabiye süslemeleri galerimiz.

Kurabiye süsleme galerimiz.

Oyun Hamuru Yapımı Türkçe Anlatım

https://www.facebook.com/Mezesmanna

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ