DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kotton İp İle Renkli Paspas Nasil Yapilir?

Bastığınızda yumuşacık bir his bırakacak olan koton ipten paspas yapımı burada! İngilizcesi cotton olarak adlandırılan bu ip türü pamuk ipinden elde ediliyor. Bilindiği üzere pamuk insan sağlığı açısından en çok tercih edilmesi gereken ip türüdür. Öyle ki pamuk ipinden elde edilen kıyafetler veya diğer eşyalar fiyatı itibari ile biraz daha farklılık gösterir.

İçerisinde kanserojen maddelerinin bulunmaması pamuk ipini insan sağlığı açısından değerli kılar. Bununla birlikte pamuğun vücutta ki teri emmesi ve terin kısa sürede buharlaşmasına imkan vermesi pamuk ipin elde edilen eşyaların daha kalitesi olmasına yardımcı olur. Bu eşyalardan biri de evlerimizde gerek dekor gerekse çıplak ayakla fayans vb. yüzeyler üzerine basılmaması için kullanılır.

Koton İpten Paspas Yapımı

Renk renk ve çeşit çeşit koton ipten paspas yapımı için birden fazla örnek bulunur. Özellikle ev hanımlarının keyifli bir uğraşı olan örgü işleri onları birbirinden farklı motif ve modeller yaratmaya doğru yönlendirir. Sizde doğal bir ip olan ve içerisinde hiçbir kanserojen madde bulundurmayan pamuk ipinden paspas yapımı konusunda faaliyet göstermek ister miydiniz?

Gerek koton olsun gerekse diğer ip türleri olsun paspas yapımında parça parça örgüler elde edilir. Ardından bu parçaların birbirine farklı şekillerde eklenmesi ile birden fazla örnek oluşturulabilir. Paspas modelleri üzerinde daha çok içten dışa doğru birbirini takip eden kare örnekler görülür. Ancak hanımların kendini örgü işinde geliştirmeleri ile çiçekli motifler, içi dolgulu misket tasarımlar ve daha akla gelebilecek bir çok çeşit birer örnek olarak sergilenir.

Örgü Paspaslar Nerelerde Kullanılır?

Örgü paspasların modellerine göre kendine kullanım alanı bulmaları oldukça kolaydır. Çocuk odalarından salonlara, banyo ve tuvalet önlerinden mutfaklara kadar bir çok alanda örgü paspaslar için kullanım alanları oluşturmanız mümkün. Söz konusu koton ipten paspas yapımı olduğunda elde ettiğiniz bu ürünü özellikle çocuk odalarında veya çocukların oyun alanlarında kullanabilirsiniz.

Pamuk ipinin zararlı etkilerinin olmaması çocukların sağlıklı bir gelişim göstermelerinde onlara yardımcı bir araçtır. Evde çocuklarınız için belirlediğiniz oyun alanlarında bu paspasları kullanarak onların oturdukları yer itibari ile  üşümesini önleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ