Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kolay Sac Band Yapimi

Kış aylarında kadınların eğlenceli faaliyetlerinden biri olan örgü örmeye bir yenisi daha ekleniyor. Kolay saç bandı yapımı! Ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirmelerinde yardımcı olan örgü faaliyetleri birbirinden şık ürünlerin ortaya konulmasında yine hanımları eğlendiren ve mutlu eden bir uğraş oluyor. Kış aylarının gelmesi ile birlikte bandana yapımları da ilgi görmeye başlıyor. Genel olarak bandana yapımlarında şiş kullanımın ağırlık veriliyor. Bunun yanında bandana motifleri üzerinde düz ve haroşa örgüleri yoğunlukta görmek mümkün!

Bandana Nasıl Örülür?

Bandana yapımında kolaya kaçmak istiyor iseniz düz örgüden yararlanarak bandanalarınızı kısa sürede bitirebilirsiniz. Bunun için düz örgüyü öğrenmenizde yarar olacaktır. Düz örgünün yapımı eğer elinize ilk defa şiş ve ip alıyor iseniz sizi örgü örme gibi bu keyifli hobiye teşvik edecektir. Düz örgü olsun diğer örgüler olsun kafanızın ölçüsüne uygun oranda şişe ilmek atarak işe başlamanız gerekir.

Ardından kolay saç bandı yapımı  için yapılması gereken şişin ilmeğin bize doğru bakan tarafına batırılması gerektiğidir. Şişi ilmeğin bize doğru bakan tarafından batırdıktan sonra parmağımızda dolalı bulunan ipin arkadan öne doğru getirilerek şişe dolanması gerekir. Şişin batırıldığı yerden şişe doladığımız ipi ilmeğin içinden geçirerek dışarı doğru çekiyoruz.

Haroşa Modeli İle Saç Bandı Yapımı

Haroşa zor gibi algılanan aslına bakıldığında ise oldukça kolay olan bir modeldir. Dilerseniz kolay saç bandı yapımı için bu örgü modelinden de yararlanabilir ve kendinizi örgüde bir adım daha geliştirmiş olursunuz. Haroşa örgüde dikkat edilmesi gereken nokta ipliğin yönünün hep ören kişiye doğru bakmasıdır. Hareket halinde olan şişin ilmeğin ortasından kendimize doğru batırılması gerekir.

İpliğin ise bu noktada yine kendimize doğru dolalı olması gereklidir. Ardından şişe doladığımız ilmeği çekiyor ev ipi yine şişin üzerine alıyoruz. Bu işlemin devamlı olarak ardı ardına yapılması ile ortaya haroşa modeli çıkacaktır. Haroşa modeli ile yapılan saç bandları görünürlük açısından daha da hareketli birer model olacaktır. Sizde kış aylarında bere yerine bandana kullanmak istiyor iseniz kendi saç bandanalarınızı oluşturabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ