El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kolay Patik Yapımı Anlatımlı – Yapımı Kolay Örgü Patik Modelleri

Merhaba kızlar bugün sizlere kolay patik yapımı anlatımlı örnekler paylaşmayı planlıyorum. Kış aylarında hepimizin kullandığı ve günlük hayatımız da ayrı yeri olan patikler; genel de eskilerden gözlüklü yaşlı teyzelerimiz ninelerimiz tarafından evin köşesine oturulup saatlerce göz ucuyla etrafa bakarak patik örgü dikmeleri unutulmaz anlarımız olarak bilinir. Havaların soğuduğu kış mevsiminde olduğumuz bu günlerde ayaklarımızı sıcak tutma adına patik giymeyi hemen hemen birçok bayan seviyordur. Farklı türde modeller olabileceği gibi babet türünde patik yapımını siz değerli hanımlarla paylaşacağım.

kolay patik yapımı

Genellikle simli ip veya koyun yün ipliğinden elde edilen patik ayaklarımızı oldukça sıcak ve yumuşak tutmaktadır. Sevgi dolu ellerle ve büyük bir özenle örülen patikler giyerken veya hediye ederken maneviyat yüklüdür.

Evde yalın ayak gezen çocuklarımıza patik ören anneannelerimiz ve babaannelerimiz her zaman sevmişlerdir; torunlarının ayaklarında veya çocuklarının ayaklarında giymiş vaziyette görmeyi. Son zamanlar da simli ip ile örmenin de tercih edildiği patik ayaklarımız da eskisi kadar bulunmaması üzücü bir olaydır.

Her hangi bir bayan hamile olduğu zaman cinsiyeti de belli ise bebek örgü patikleri erkenden örülmeye başlanır. Sevgi dolu örülen bebek patiği günümüz de el ile örülmek yerine fabrika da üretilmesi çoğalmıştır.

Bebek patiği örnekleri günümüz de çok olmuştur ki hangisini alayım diye seçme güçlüğü çeker olduk teknolojinin ilerlemiş gördüğümüz üzere her şekilde yansımış durumdadır. Bebek patikleri yapılışları ile göz kamaştıran hale gelmiştir. Erkek bebek patikleri modelleri kız patik modellerinden çeşit bolluğu olarak farkı yoktur. Kolay ve pratik yapımı ile herkes örebilir. Ev içinde biz halk olarak eskiden beri köylerde kentlerde patiksiz gezen çocuklarımıza kızan babaanne ve anneannelerimiz de artık zamanla eskide kalmış durumda; teknolojinin ilerlemesiyle ve fabrikalaşma ile değişen insanlarımızın hayatı kolaylaşmıştır.

Tığ işi patik yapımı ile karşınızdayız. Bütün hanımların en çok merak ettiği ve bütün zamanlarını harcayarak yeni modeller bulmak istediği tığ işleri içerisinde şüphesiz ki en trend model patiklerdir. Siz hanımlar için tığ işleri çok değerli bunu biliyorum ve her geçen gün birbirinden güzel ve özel şık olacak tığ işleri modelleri ve örgü patik modellerini sayfamıza yüklüyoruz.

Hanımlar evinizde bulunan iplerden çok güzel ve özel patikler yapabilir ve tığ işlerinizi sevdiklerinize gönül rahatlığı ile gösterebilirsiniz. Çevrenize bu el işlerini satabilir ve evinizin ekonomisine ek gelir sağlayabilirsiniz. Artık günümüzde kadınların çalışması ve el işlerinden para kazanması çok kolay ve basittir.

Siz de evinizde büyük uğraşlar vermeden bu modelleri öğrenebilir ve tığ işi patikleri sıcacık tutması için çocuklarınıza örebilir ya da istediğinizi satabilirsiniz. Birbirinden renkli olarak örebilir ve renkli olarak giyebilirsiniz. İstediğiniz tüm renklerde yapabileceğiniz tığ işi patikler evde geçireceğiniz güzel ve renkli günlerin teminatı olarak var olacaklardır.

Burada da bu patik modelinin İngilizce konuşan bir bayan tarafında anlatımı ve yapılışını gösteren video bulunuyor ona buradan bakabilirsiniz.

Hanımlar sizlere  daha kaliteli konular bulmaya devam edeceğim. Bunun için sitemizi takip etmeyi ve sık sık ziyaret etmeyi unutmayın. Her gün yeni konular eklemeye çalışıyorum. Yeni konularımızı sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki resimlere tıklayarak hesaplarımıza gidebilirsiniz veya sitemizin iletişim kısmından sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ