DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kolay Çiçek Modeli Nasıl Yapılır?

Kolay çiçek modeli nasıl yapılır konulu yazımızda sizler için, renkli çiçek modelleri nasıl yapılır, teknikleri nelerdir gibi sorulara cevap olarak birkaç görsel ve bir video hazırladık. Çiçek modelleri örgüde en çok kullanılan aplike modelleri arasında yer alır. Aplike, örgüye sonradan eklenen farklı kumaşlardan ya da örgüden olan bir tür süsleme yöntemidir. Çiçek modelleri, hırkalarda, şapkalarda, yeleklerde, battaniyelerde, atkılarda ve buna benzer örgü modellerinde kullanılır.

Çiçek örgü modelleri, örgülere ek olarak eklenebileceği gibi sadece çiçeklerin bir araya gelmesi ile de takı modelleri oluşturulabilir. Kolye, fular, saç bandanası gibi modellerde de kullanılabilir. Çiçek yapmak ise sanılanın aksine oldukça basit tekniklerle yapılır. Örgü ile daha önceden ilgisi olmayanların bile büyük bir zevkle yapabileceği kolay çiçek modeli, herkes tarafından yapılabilecek basitliktedir. Çiçek modelinin yapılış tekniğini öğrendikten sonra kendinizi geliştirerek isterseniz 3 boyutlu bir çiçek de yapabilirsiniz.

Kolay çiçek modeli yapmak isteyenler, görsellerden faydalanabilir. Ayrıca daha detaylı anlatım için videodan da yardım alabilir. Tek renk çiçek, iki renkli ya da daha fazla bir rengi bir araya getirerek çiçek modelleri üretebilirsiniz. Zincir çekmeyi bilen herkesin bu çiçek modellerini örmesi o derece basittir. Zincir çekmek de hemen hemen her kadının çocukluğunda bir kere de olsa yaptığı bir aktivitedir. Tığ ve iplerin bir araya gelmesi ile akla hayale gelmeyecek ürünler oluşturmanız mümkün.

Örgü üzerine çok fazla tecrübesi olanlar, örgü tekniklerini ezbere bilirler. İstedikleri her modeli kolaylıkla örebilir. Örgü örme konusunda neredeyse bilmedikleri teknik yoktur. Eli alışan herkes zaman içerisinde kolay bir şekilde örgüye hakim olabilir ve istedikleri modelleri örebilirler. En kolay tekniklerden başlayarak zor olana doğru örgü örmek de örgü için bir adımdır. İşte kolay çiçek yapımı da bahsedilen bu basit adımlardan bir tanesidir.

Kolay çiçek modeli nasıl yapılır, teknikleri nelerdir, çiçek modeli yaparken nelere dikkat etmek gerekir, kaç numara ip ve kaç numara tığ kullanılması gerekir gibi sorularınızı videomuzdan öğrenebilirsiniz. Ancak ip ve tığ numarası isteğe göre değişebilir.

Kolay Çiçek Modeli Nasıl Yapılır Video Anlatımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ