DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
27.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kiz Cocuklari İcin Suslu Patik Yapimi

Çocuklarınızın ayaklarının üşümemesi için süslü patik yapımı detaylı olarak burada! 15 tane zincir çekerek işe başlıyoruz. Bu işlemde yarıya kadar sık iğne yapılmalıdır. Dönüşte aynı hizaya gelene kadar ikili trabzanlar yapılmalıdır. Ardından kalan yerin sık iğne yapılması gerekir. Ayak ucuna yakın bir yerde ikili trabzan yapılır ve bir ilmek artırılır.

Parmak uçlarının kasmaması adına artırma tekniğine başvurulabilir. İkinci sıraya gelindiğinde ise 2 trabzanlar yapılır. Üçüncü sırada ikinci de olduğu gibi 2’li trabzanlar yapılarak tamamlanır. Dördüncü sıra taban kısmının son sırası olarak sık iğne yapılmalıdır. Son sırada toplamda 75 adet sık iğne yapımına önem verilmelidir.

Tabanın düz yüzü bize dönük olmalıdır. Tabanın bitirilmesinin ardından ip koparılır ve tabanın kenar ortasından başlanarak ikili trabzanlar halinde ayak ucuna kadar gidilir. Böylece ilk sıranın eskitme yapmadan bitirilmesi gerekir.

İkinci sırada ise ayak ucuna doğru gidildiği esnada iki taraftan da simetrik anlamda eksiltme yapılması sağlanmalıdır. Ardından kullanmak istediğiniz motiflere göre kendi yaratıcılığınızı da kullanarak patiğin bitimini sağlayabilirsiniz.
bölüm-1

 

Süslü Patik Modelleri

Kız çocuklarınız için hazırlayabileceğiniz birbirinden farklı süslü patik örnekleri bulunur. Bu örnekleri ister birebir uygulayabilir isterseniz de siz de yaratıcılığınızı üzerine koyabilirsiniz. Süslü patik yapımı ile kız çocuklarınız onlara hediye edeceğiniz bu armağandan son derece memnun kalacaklardır.

Çünkü kız çocukları süslü olan her şeye ilgi duyarlar. Son zamanlarda hem kızların hem de erkeklerin giyebilecekleri birbirinden çeşitli patik modelleri bulunuyor. Özellikle konvers modelleri hem kızlar için hem de erkekler için fonksiyonel kullanım imkanı buluyor.

Çarık şeklinde örülen patiklerde yine ilgi gören diğer modellerden biri oluyor. Bunun yanında yine değişik tasarımlarla ayakkabı şekillerinde birbirinden farklı kız çocuklarını hayran bırakan patik modellerinden yararlanabilirsiniz.

bölüm-2

Patik İpi

Bilindiği üzere yün ipler vücudu sıcak tutmasından dolayı eski zamanlarda da büyüklerimiz tarafından söz konusu örgü işleri olduğunda hep tercih edilmiştir. Süslü patik yapımında da yine çocuklarınızın ayaklarının sıcacık kalması için yün gibi kaliteli iplerden yararlanabilir ve kış aylarında çocuklarınızın ayaklarının üşümemesini sağlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ